Prireikė odontologijos paslaugų ir neišsirenkate kokioje klinikoje norite gydytis dantis? Iš pažiūros gali atrodyti, kad klinikų yra daug ir įvairių. Taip ir yra. Bet kai pradodontologijos klinika Kauneėsite rinktis konkrečiau pasirodys, kad viskas daug sudėtingiau nei pasirodė iš pradžių. Jei reikia paprasto plombavimo ar tiesiog burnos higienos tai tiktų praktiškai bet kuri klinika. Bet čia atsiranda kita problema – eilės. Odontologų kabinetuose visada nusidriekusios eilės. Ir dėl to dažnai galima kaltinti emigrantus. Emigrantai grįždami į Lietuvą dažniausiai stengiasi čia susiremontuoti ir dantis, nes užsienyje dantų taisymo kainos bent kelis kartus didesnės, o kokybė netgi prastesnė. 

Dar blogiau jei pasirodys, kad Jums reikalingos sudėtingesnės odontologijos paslaugos – dantų implantavimas, protezavimas, o gal net periodontologo paslaugos. Pasirodo, kad ne visos klinikos turi tokius specialistus. Todėl eilės pas juos dar ilgesnės, o kainos dar didesnės. Tiesiog čia neveikia paprasti rinkos dėsniai. Nes specialistų per mėnesį neapmokysi. Odontologai turi baigti ilgus mokslus. Ir dažnai odontologas tiesiog užsiima paprasta odontologija, nes tai pakankamai gerai apmokama ir ne taip stipriai rizikinga kaip protezavimas ar implantavimas. 

Tik peržiūrėjus interneto svetaines gali pasirodyti, kad beveik visos Kauno odontologijos klinikos teikia visas paslaugas susijusias su dantų gydymu. Bet kai norėsite užsakinėti paslaugas, pasirodys, kad aukštesnės klasės specialistai ar periodontologai klinikoje nedirba visą l

odontologijaaiką, o atvažiuoja tik kartą per savaitę. Tiesiog tokius specialistus sugeba išlaikyti toli gražu  ne visos klinikos. Todėl imamasi tarpinio varianto – specialistas samdomas vienai dienai per mėnesį. Neaišku ar odontologų paslaugų įkainius galima laikyti karteliniu susitarimu, bet jų kainos beveik identiškos. Bandėme ieškoti kuri odontologijos klinika Kaune yra pigiausia ir kurioje yra mažiausios eilės. Pasirodė, kad jos visos brangios, bet kainos vienodos. O eilės visose labai ilgos. 

Šiuo atveju nelabai aišku ką patarti. Geriausias patarimas, turbūt, būtų rūpintis savo dantimis, kad nereiktų odontologų paslaugų. Visi puikiai žinome, kad svarbiausia yra gera burnos higiena – reikia du kartus per dieną dantis valyti šepetėliu, po valgio tarpdančius valyti siūlu. Taip pat burną reiktų skalauti skalavimo skysčiu. Turbūt net nereikia ir sakyti, kad reikia saugoti dantis ir negalima jais atidarinėt i alaus butelių ar kitaip pažeisti dantų emalio.