Įvairios konsultacijos mus lydi nuo pat vaikystės. Pradžioje iškilus klausimams kreipiamės pagalbos į tėvus, stengiamės iš jų gauti pagalbos – tai jau konsultacija. Vėliau konsultuojamės mokykloje, universitete, darbe… Steigiant savo verslą padeda verslo konsultacijos.

Verslo konsultacijos suteikia galimybę geriau pažinti planuojamo verslo rinką, pasitarti su patyrusiu žmogumi ar tiesiog pabendrauti ir taip išsiaiškinti, sužinoti kažką naujo, bendromis pastangomis rasti idealiausius sprendimus – ne veltui teigiama, kad dvi galvos yra geriau nei viena.

Dažnai pabijoma konsultuotis, manant, kad konsultantas gali išjuokti Jūsų nežinojimą. Taip nebus, o jei ir bus, reiškia, konsultantas yra labai žemo lygio. Pastaruoju metu tokių atvejų girdėti neteko. Kita baimė – prarasti verslo idėją. Iš tiesų, tokia rizika egzistuoja, todėl verslo konsultacijos dažniausiai prasideda nuo konfidencialumo sutarties. Jei turite baimę prarasti savo verslo idėją, nepamirškite šios sutarties, iš karto apie tai įspėkite savo konsultantą.

Ieškant kokybiškos pagalbos gali kilti klausimas, kaip atsirinkti patikimą konsultantą. Verslo konsultacijos yra labai skirtingos, todėl ir kriterijai renkantis turėtų būti skirtingi. Jei Jums reikia pabendrauti, išleisti savo mintis ir gauti kažkokios kritikos – puikiai tiks bendro pobūdžio konsultantas, turintis patirties steigiant ir vystant savo verslą. Jei visgi Jums reikalinga siauros srities konsultacija su įvairiomis analizėmis, reikės rinktis patikimą, patyrusį ekspertą, tačiau verta atminti, kad tai gali būti labai brangios valandos. Visgi, jos, dažniausiai, atsiperka su kaupu.

Konsultacijų metu, nesvarbu, tai verslo, sudėtingos ar paviršutiniškos konsultacijos įvairiais klausimais, vertėtų viską konspektuoti, žymėtis, o ypač skaičius ar faktus. Tai padės ateityje lengviau orientuotis, prisiminti diskusijas ar idėjas. Žinoma, jei Jūsų atmintis ypač gera, galite ir nesižymėti, tačiau kam varginti save – ir taip yra kur pasukti galvą kuriant, vystant ar plečiant verslą.