Parduodu VersląDauguma žmonių svajoja, kaip būtų gera ir patogu gyventi tuo atveju, jei pavyktų sukurti verslą. Iš tiesų, gyvenimas turint nuosavą verslą, turi išties nemažai privalumų, tačiau reikia pastebėti, jog praėjus tam tikram laiko tarpui, nemažai verslo savininkų nutaria jo atsisakyti. Reikia pasakyti, jog verslo pardavimas yra labai svarbus gyvenimo etapas, į kurį žiūrėti neatsakingai, būtų mažų mažiausiai neprotinga. Savaime suprantama, verslo pardavimas savo svarba negali būti lyginamas su verslo kūrimu, kadangi šiam procesui paprastai prireikia dar daugiau laiko bei pastangų, tačiau norint sėkmingai parduoti verslą išmanymas ir atsakomybė yra tiesiog būtini. Tačiau negalima pastebėti ir to, jog dauguma verslo savininkų, kurie mano, jog parduoti turimą verslą yra geriausia išeitis, dėl tam tikrų priežasčių (netikėtai užklupusios sunkius ligos ar rimtų finansinių problemų), negali tinkamai prižiūrėti verslo pardavimo proceso. Taip pat reikia paminėti ir tuos atvejus, kuomet dėl tam tikrų žinių trūkumo, verslo savininkai norėdami parduoti verslą priima sau nenaudingus sprendimus. Visais šiais išvardintais atvejais, norint parduoti verslą reikia kreiptis ir į specialistus. Na, o ko dėl tai verta daryti, aptarsime šį kartą.

Jei jūsų galvoje jau kurį laiką sukasi žodžiai parduodu verslą ir nusprendėte tai padaryti iš tikrųjų, kreiptis į specialistus verta dėl vienos labai paprastos priežasties: profesionalai patars, kokia suma turėtų būti įvertintas parduodamas verslas. Svarbu žinoti ir tai, jog nuo to, kaip tiksliai nustatysite sumą, priklausys ir tai, koks greitas bus verslo pardavimas. Kai nustatoma per didelė kaina, sunku rasti, kas norėtų pirkti verslą, o tokiu atveju yra galimi tik du pasirinkimai: arba leisti į derybas su galimais pirkėjais arba sumažinti parduodamo verslo kainą. Jei viso to norite išvengti, verčiau iš karto kreipkitės į specialistus.

Parduodant verslą į specialistus verta kreiptis ir dėl dar vienos priežasties: jie padės suprasti, ar visas turimas turtas turi būti parduodamas kartu su verslu. Jei ateityje neatmetate galimybės pradėti ir vėl verslauti (o galbūt dalį verslo perleisti šeimos nariams), ekspertai patars, kuri verslo dalis turėtų būti parduodama, o kuri – pasiliekama sau.