Kitą savaitę Jūsų žmonos pusseserės vestuvės o Jūs jau išaugote savo mokyklos išleistuvių kostiumą? Na, ko gero, atrimiausiu metu Jūsų laukia ganėtinai skubotas žygis po prekybos ir pramogų centrus. Išsirinkti kostiumą – gal ir įmanoma užduotis, jei tik susidursite su konsultantu, išmanančiu savo darbą. Tačiau kaklaraištį ir kojines Jūs mėgstate rinktis pats, atsiribojęs nuo pašalinių patarimų. Kita vertus, kojinų pirkimas gali virsti tikru galvos skausmu, jei nežinote nei prie ko, nei kaip jas derinti.

Vieni aprangos vyrams ekspertai tikina, kad kojinės privalo būti tokios pat spalvos, kaip ir batai,  kiti porina,  kad jos turėtų būti derinamos prie kelnių, treti pataria atsižvelgti į diržo ar kaklaraiščio spalvas. Tai kaipgi yra iš tikrųjų?

Estetikos ir vyriško stiliaus ekspertas ir šiaip visažinis G. Drukteinis išskiria tris kojinių dėvėjimo taisykles:

  • Kojinių spalva neturėtų skirtis nuo kostiumo ir batų spalvai. “Jei vilkite baltą kostiumą ir avite baltus batus, kojinės irgi turi būti baltos. Tai tas pats, kaip ir derinant odinius arba metalinius aksesuarus – spalva turi derėti prie spalvos (jei priekiniai dantys auksiniai – tai ir aksesuarai irgi turi būti auksiniai)”. Didelis vyriškų kojinių ir likusios aprangos kontrastas atrodo
  • Kojinės yra kostiumo, o ne apavo tęsinys. “Jei derinsite kojinių spalvą prie batų spalvos, jos susilies į vieną visumą, ir geri batai pasidarys tiesiog nematomi, o Jūsų kojų pėdos vizualiai atrodys didesnės, nei yra iš tikrųjų – ir atrodys, kad avite aulinius.” Dėl šios priežasties kojines geriau derinti prie kelnių – tai vizualiai ilgina kojas.
  • Formaliomis, iškilmingomis progomis patariama dėvėti tamsesnes kojines, kurios atitnka kostiumo spalvą. “Tvarkingiausiai Jūsų kojų apačia atrodys tik tada, kai mūvimos kojinės bus tamsesnės už kelnes.” Įprastomis dienomis galima dėvėti raštuotas kojines, tačiau svarbu išlaikyti estetišką išvaizdą ir nepersistengti renkantis ryškias ir ypač margas kojines.

Be abejo, taisyklės ir sukurtos tam, kad jas laužyti. Atminkite, kad visada atrodysite geriausiai, kai taip jausitės, tas vilkėkite tai, kas Jums patinka. Žinoma, dažnai sakoma, kad “džentelmenas saugiausiai jaučiasi mūvėdamas juodas kojines”  – tai elegantiška klasika, deranti prie bet kokių vyriškų drabužių.

Džentelmenai niekada negali turėti per daug kojinių. Kojinės, kaip ir kiti rūbai internetu vyrams – greitas ir patikimas sprendimas – tereikia išsirinkti Jums patinkančius modelius bei spalvas. Stilingi drabužiai vyrams internetu – pasirinkimas taupantiems laiką. Išsirinkite, atsiskaitykite Jums patogiu būtu ir jau artimiausiomis darbo dienomis dėvėkite naujus rūbus.