Miegas – sveikatos ir grožio šaltinis, gerai išsimiegojęs žmogus yra labiau darbingas bei geresnės nuotaikos. Tad natūraliai kyla klausimas ką reikia daryti, jog miegas būtų kuo efektyvesnis? Nemigo valandų juk negalime sau leisti. Tad pateikiame keletą praktiškų ir laiko patikrintų patarimų, kaip sukurti sąlygas geram miegui.

Pradėkime nuo veiksmų, kuriuos atliekate dar gerokai prieš miegą. Pirmiausia, tarpas tarp miego ir vakarienės (ar paskutinio užkandžiavimo) turi būti ne trumpesnis nei 3 valandos. Taip pat atsisakykite kofeino turinčių gėrimų. Verčiau išgerti mėtų, melisos ar apynių arbatos, kurios turi raminantį poveikį. Svarbiausia, jog organizmas užsiimtų pasiruošimu miegui, o ne maisto virškinimui kuomet atsigulsite į lovą.

Labai svarbu, koks yra oras jūsų kambaryje. Tad prieš miegą gerai išvėdinkite kambarį, nebijokite, jog temperatūra kiek nukris. Geriausia oro temperatūra miegui yra 16-18 laipsnių. Netgi sakoma, jog naktinukai nėra reikalingi nakčiai, kadangi jie sulaiko kūno šilumą. Tačiau iš tikro užtenka tiesiog išvėdinti kambarį, jog jame būtų vėsiau ir daugiau gaivaus oro.

Jei kankina nemiga, greičiausiai į lovą gulate įsitempę. Atsipalaiduoti padeda šilta vonia prieš miegą. Dar geriau, kuomet pagulima vonioje su eterinias aliejais arba užsidegus kvapias žvakutes. Levandų, melisų kvapai ramina ir netgi migdo, tad tai gera pagalba neužmiegant.

Tai kuo vilkime naktį taip pat daro įtaką mūsų miegui. Rinkitės kūno nevaržančius, nespaudžiančius, neaptempiančius naktinius. Spaudžiantys naktinukai gali sutrikdyti kraujotaką, sukelti rankų ar kojų nutirpimą, o tai nėra malonus pojūtis, kuria gali pažadinti vidury nakties. Taisyklės su kuo geriau miegoti, su pižama, medvilniniais naktiniais ar šilkiniais, nėra, svarbiausia jaustis patogiai. Labai padeda ir geras nusiteikimas, tad rinkitės naktinukus, su kuriais jaučiatės pati sau graži.

Atsisakykite televizoriaus, jo sukurtas elektrolaukas yra gan didelis trikdis užmigti. Verčiau prieš miegą paskaitykite knygą ar pasiklausykite ramios muzikos. Jei negalite užmigti tyloje, o miegas suima staiga ir nebeturite jėgų atsikelti išjungti muzikos, tuomet įsigykite prietaisą, kurį galima užprogramuoti po tam tikro laiko išsijungti. Jei klausotės kompiuteriu, šis tokią funkciją jau turi.