Barzda yra vyriškumo simbolis Kiekvienais metais barzdų mada keičiasi, todėl vienais metais gali būti madinga visiškai trumpa, o kitais – ilgos ir tankios barzdos. Paprastai badų mados būna derinamos prie populiarių šukuosenų ir bendro asmeninio stiliaus. Šiais laikais vešlios ir didelės barzdos yra labai madingos. Vis dėlto, nereikėtų visuomet pasitikėti paskutinėmis mados tendencijomis ir mėginti atitikti visus dabartinius grožio standartus, nes svarbiausia yra tai, kad tiek barzda, tiek šukuosena jums tiktų. Žinoma, visuomet galima išmėginti naujus stilius ir šiek tiek eksperimentuoti, tačiau to nereikėtų daryti vien todėl, kad dabar tai yra madinga. Svarbu tinkamai prižiūrėti barzdą ir rūpintis savo veido oda – visa tai padės atrodyti patraukliai ir stilingai.

Pirmiausia, barzdai nuolatos reikėtų suteikti norimą formą. Galima ją kirpti arba skusti. Paprastai yra derinami abu šie būdai, nes kai kuriuos plaukus reikia pašalinti, o kitus- tik patrumpinti. Ilgų plaukų trumpinimui paprastai yra naudojamos žirklės, tačiau trumpos barzdos formavimui paprastai yra naudojama bazdaskutė. Šis prietaisas gali skusti tiek švariai, tiek tam tikru ilgiu, nes šiuolaikinės bazdaskutės turi įvairių funkcijų. Vyrai dažniausiai renkasi gerai žinomas Braun bazdaskutes, kurios pasižymi savo kokybe ir galingumu. Šios bazdaskutės yra kuriamos taip, kad puikiai pašalintų nereikalingus plaukus ir suteiktų norimą barzdos formą. „Braun“ bazdaskutės yra lanksčios ir lengvai prižiūrimos. Šis bazdaskučių gamintojas siūlo įvairių rūšių bazdaskutes, todėl nesunkiai rasite tinkamą sau.

Antra, barzdą ir veido odą reikia tinkamai prižiūrėti. Svarbu, kad barzdos plaukai visada būtų lygūs ir neišsausėję. Būtinai tepkite drėkinamais losjonais ar aliejais, kurie padės atstatyti plauko struktūrą ir apsaugos plaukus nuo neigiamo aplinkos poveikio. Taip pat svarbu reguliariai šukuoti barzdą, taip išvengsite susivėlimo ir ji visada atrodys nepriekaištingai. Be to, turėtumėte nepamiršti plauti barzdos taip, kaip ir galvos plaukų. Paprastai barzdos plovimui yra naudojami specialūs šampūnai, kurie saugo veido odą, ją maitina ir suteikia norimo spindesio. Jei neturite tokių priežiūros priemonių, galite plauti su paprastu šampūnu, tačiau svarbu, kad jis nedirgintų veido odos ir nesausintų plaukų.

Veido priežiūra ir higiena tampa dar svarbesnė, kai turite barzdą, nes ją nuolatos reikia prižiūrėti, jei norite atrodyti stilingai.