Pradedant septintuoju amžiumi, kai Kinijoje buvo išrasti saliutai (arba kitaip dar vadinami fejerverkai), žmonės ištisus amžius iki šių dienų neprarado susidomėjimo šiais nuostabą keliančiais stebuklais. Pačiose įvairiausiose šalyse ir labai skirtingose kultūrose fejerverkai yra viena iš svarbiausių įvairių švenčių sudedamųjų dalių. Daugumoje kultūrų saliutai naudojami švenčiant asmenines ir tradicines šventes – mūsų šalis taip pat nėra išimtis.

Saliutai

Religija: žvelgiant į įvairių pasaulio šalių kultūrą, matoma, kad saliutai taip pat yra susieti ir su religija, garbinant Dievus ar minint tam tikras religines šventes. Kai kuriose kultūrose fejerverkai naudojami tik konkrečiu metų laiku ir ypatingu sakraliniu metu. Pavyzdžiui, maltiečiai naudoja fejerverkus švęsdami vyskupo išrinkimą ir gimtadienį. Tačiau fejerverkus jie naudoja ne tik religiniais tikslais. Pastarieji naudojami ir minint dideles šventes. Tuo tarpu Pietų Korėjoje saliutai naudojami kur kas griežčiau – tik religiniais tikslais (viena iš tokių švenčių, kurios metu pasitelkiami fejerverkai, yra Budos gimtadienis). Na ir žinoma, taipogi būtina paminėta Kiniją, kuri, kaip jau buvo minėta, yra fejerverkų pradininkė – kinų kultūroje saliutai užima labai svarbią vietą ir yra naudojami tiek kultūriniais, tiek ir religiniais tikslais. Be to, dar 500 m. pr. Kr. kinai saliutus naudojo tam, kad atbaidytų menamus demonus.

Pramogos: puikiai suprantama, kad saliutai yra labai svarbi įvairių pramogų dalis. Pavyzdžiui, „Disney“ parke kiekvieną naktį yra uždegami fejerverkai. Žmonės juos naudoja labai įvairiomis progomis ir netgi rengia kasmetinius fejerverkų festivalius, kurių vienas vyksta kiekvieną vasarą Japonijoje.

Valstybinės ir tarptautinės šventės: jau seniai valstybinių švenčių metu būdinga naudoti fejerverkus. Ir tai pastebima labai įvairiose pasaulio šalyse. Žinoma, didžiausia ir pati laukiamiausia šventė daugumai žmonių yra Naujieji metai, kurių metu išmušus dvyliktai valandai nakties į dangų paleidžiama daugybė fejerverkų. Tai yra viena iš neatsiejamų tradicijų, kuri pritraukia labai daug žmonių, sukuriant nepamirštamą reginį.

Taigi, nėra ko abejoti, kad saliutai iki šiol yra svarbi mūsų kultūros dalis, todėl šiuo metu svarstote, kaip galėtumėte paįvairinti savo šventę, nepraleiskite progos apsilankyti www.saliutas.lt.