Kastracija

Kiekvienas naminio augintinio šeimininkas turėtų elgtis labai atsakingai ir pareigingai. Augintinio auginimas yra sudėtingas ir daug jėgų bei laiko reikalaujantis procesas. Tai reiškia, kad jums tikrai nevertėtų manyti, jog įsigijus augintinį, pakaks jį keletą kartų per dieną pamaitinti ir kelias minutes pavedžioti lauke (jei tai yra šuo). Toks požiūris būtų labai neatsakingas ir netgi pavojingas jūsų augintinio sveikatai bei gyvenimo kokybei. Todėl jei jūs įsigijote augintinį ir tai yra jūsų pirmasis augintinis, pirmiausia turėtumėte labai gerai pasidomėti, ką pataria šios srities specialistai ir ko jums jokiu būdu nereikėtų pamiršti.

Visų pirma atminkite, kad jūsų augintiniui visuomet reikia skirti labai daug dėmesio. Supraskite, kad dėmesį būtina skirti ne tik šalia mūsų esantiems žmonėms. Augintiniai taip pat labai puikiai jaučia meilę, šilumą ir rūpestį. Jei jie jausis vieniši, ilgainiui sutriks jų sveikata. Todėl jokiu būdu nesielkite neatsakingai. Jei jūs nusprendėte auginti augintinį, jis turi tapti jūsų šeimos nariu – ir visiškai pilnateisiu. Todėl jei jums yra smagu šalia savo augintinio, jam lygiai taip pat turėtų būti smagu laiką leisti su jumis. Trumpiau tariant, jūs turite su juo užsiimti ir sugalvoti įvairių pramogų. Tuo tarpu, kai norite pailsėti, taip pat nepamirškite ir savo augintinio. Jei būsite kartu su juo, jis jaus jūsų rūpestį ir meilę. Tai leis jam gyventi kokybišką ir laimingą gyvenimą.

Be jokios abejonės, kai kalbame apie šunis ar kates, taip pat turėtume kalbėti ir apie kastraciją. Kaip bebūtų, kastracija (http://dainavosveterinarija.lt/lt/kastracija) įprastai yra neišvengiamas sprendimas, todėl šį klausimą turėtumėte aptarti su profesionaliais veterinarais, kurie jums gali patarti, kada jūsų augintiniui tai atlikti būtų tinkamiausia. Be to, pasirinkę tinkamus veterinarus, savo augintinį jiems aprodyti turėtumėte taip pat pakankamai reguliariai. Tai padėtų užtikrinti, kad jūsų augintinis yra visiškai sveikas ir gyvena kokybišką gyvenimą.

Galiausiai nepamirškite ir tinkamai pasirinkto maisto, kuris turėtų būti labai kokybiškas ir pilnavertis. Kuo daugiau dėmesio skirsite augintinio maisto pasirinkimui, tuo jums bus lengviau užtikrinti, kad jūsų augintis kasdien gauna visas jo organizmui būtinas maistingąsias medžiagas ir vitaminus.