Čia tikrai nėra kalbama apie fantastinius filmus, kuriuose neretai galime išvysti specialiuosius agentus, kurie įmantriai panaudoja slaptas kameras. Kartais visuomenėje būna stereotipas, jog slaptos kameros reikalingos tik vykdant blogus darbus. Neretai, žmonės pamiršta ir šviesiąją tokių kamerų panaudojimo pusę.

Vienas iš prioritetų yra įmontuoti tokio tipo slaptas kameras savo automobilio salone. Slaptos kameros fiksuos ne tik jūsų veiksmus, tačiau kartais gali būti ypatingai naudingos netikėtos avarijos arba vagystės atveju. Kilus avarijai pasitaiko atvejų, kai iš nelaimės vietos pabėga tragedijos kaltininkas. Tokiu atveju, kai automobilyje yra slapta kamera, ji gali užfiksuoti itin svarbius momentus, kurie gali būti panaudoti teisme, kaip įkalčiai. Taip pat netgi tokiu atveju, kai automobilį vairavęs asmuo yra kaltas, slaptai filmuota medžiaga gali būti naudinga, ginant vairuotoją, kai bandoma įrodyti, jog vairavęs asmuo nevartojo alkoholio, jo elgesys buvo puikiai koordinuotas, arba pokalbius su policijos pareigūnais ar su avarijos dalyviais. Tokiu atveju, kai yra pavogiamas automobilis, slaptos kameros filmuota medžiaga gali būti puiki medžiaga ieškant kaltinamųjų. Tokia medžiaga yra vertingiausias įkaltis, nes teismo ir policijos pareigūnų darbas itin palengvėtų, o nuosprendį priimti nebebūtų taip sunku. Žinoma, reikėtų nepamiršti, kad visa filmuota medžiaga turi būti specialiai saugoma ir kaupiama.

Slaptos kameros gali būti naudojamos ir kaip sekimo įrankis. Tarkime policijos ar pasienio pareigūnai, tokias kameras gali įmontuoti itin svarbiuose ar įtariamose vietose, kuriose dažnai atliekamos nelegalios kontrabandos, narkotikų  ar žmonių prekybos gabenimo operacijos. Žvalgai turėdami surinktos arba įtariamos informacijos slaptų kamerų pagalba, gali tokia informaciją patvirtinti arba paneigti. Tokios kameros taipogi gali būti įrengtos pasienių punktuose arba vietose, kuriose ribojasi valstybių sienos, siekiant užkirsti kelią nelegaliam patekimui į valstybės erdvę.

Taigi, slaptos kameros dažnai siejamos su blogais darbais, tačiau šiame straipsnyje pateikėme keletą  atvejų norėdami paneigti tokius stereotipus. Slaptos kameros neretai naudojamos siekiant užkirsti kelią nelaimėms, pavojingose operacijose arba gali būti naudojamos savo pačių saugumui. Apsvrstykite tokią slaptų kamerų įdiegimą ir savo erdvėje, taip pasirūpinsite ir savimi  ir artimaisiais.