Šiuolaikinių skalbimo mašinų gamintojai diegia pačias naujausias technologijas, kurios ne tik užtikrina puikų skalbimą, bet ir buitinio prietaiso ilgaamžiškumą. Vis dėlto, ne visuose namuose galima rasti pačias naujausias ir moderniausias skalbimo mašinas. Kuo naujesnis prietaisas, tuo sudėtingesnė jo konstrukcija ir veikimo mechanizmas. Taigi, kai sugenda naujos skalbimo mašinos, dažnai žmonės net nebando patys taisyti skalbimo mašinos, galbūt dėl šios priežasties skalbimo mašinų remontas Vilniuje dažnai užsakoma paslauga. Šiame Lietuvos didmiestyje yra begalės remonto įmonių ir individualiai dirbančių buitinės technikos remonto meistrų. Vilniuje nesunku rasti žmonių, kurie padės nustatyti gedimo šaltinį, tačiau, kaip tai padaryti pačiam?

Labai dažnai nutinka taip, kad į skalbimo mašiną ima nebebėgti vanduo. Jei to nepastebėsite laiku, gali sugesti visa skalbimo mašina, o joje esantys rūbai tiesiog taps nebenešiojami. Pirma, prieš skalbdami įsitikinkite, kad yra įjungtas šalto vandens tiekimas. Niekuomet nedėkite rūbų į skalbimo mašiną, jei žinote, kad tą dieną gali būti atliekami vandentiekio tvarkymo darbai, nes tik taip apsisaugosite nuo nemalonių įvykių. Antra, jei į mašiną nebėga vanduo, gali būti, kad sugedo vandens tiekimo vamzdis ar kitas mechanizmas, kuris lemia šį gedimą. Jei pamatysite, kad vandens tiekimo vamzdyje yra įtrūkimas, pro kurį bėga vanduo, galite jį nesunkiai pakeisti patys, tačiau jei nežinote, kodėl taip įvyko ar nesate tikri, ar sugebėsite tinkamai pataisyti šį gedimą, geriau išsikvieskite meistrą.

Kitas, dažniai pasitaikantis skalbimo mašinos gedimas – neatsidarančios durelės.  Žinoma, kaip ir visi gedimai, tai skalbimo mašinos durelės gali užsikisti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Pirmiausiai įsitikinkite, kad iš skalbimo mašinos būgno išbėgo visas vanduo. Šiuolaikinės mašinos yra gaminamos taip, kad veikimo metu durelės jokiu būdu neatsidarytų pačios ar jų kas neatidarytų. Tai ypač svarbu, kai namuose yra mažų vaikų, kurie galėtų jas atidaryti. Taip skalbimo mašinų gamintojai nori apsaugoti jus ir jūsų namus nuo nelaimingų atsitikimų. Vis dėto, jei esate tikri, kad skalbimo mašinoje vandens nebėra, tačiau jos atidaryti vis tiek neįmanoma, greičiausiai sugedo kažkuri durelių dalis. Gali būti, kad užsikirto spyna arba kiti įtaisai, kurie lemia sklandų durelių judėjimą. Greičiausiai to pataisyti patiems nepavyks, tačiau jei jums reikia skalbimo mašinoje pasilikusių rūbų, juos nesunkiai galite išsiimti nukėlę skalbimo mašinos viršutinę dalį. Tai nesunkiai padarysite pasinaudoję skalbimo mašinos instrukcija. Išėmę rūbus galėsite išsikvieti meistrą ir ramiai jo laukti.

Daugiau: Salvata