Ar pastebėjote, kad įvairiuose šiuolaikiniuose internetiniuose portaluose vartotojams yra leidžiama pasirinkti – registruotis arba teikiamomis paslaugomis pasinaudoti be registracijos? Anuomet tokios praktikos nebuvo ir kiekvienas interneto vartotojas privalėdavo užsiregistruoti. Tačiau laikui bėgant tokia praktika keitėsi. Buvo bandoma rasti efektyvius būdus, kurie padėtų taupyti laiką ir palengvintų vartotojų kasdien atliekamus veiksmus.

Pastaruoju metu tendencijos yra labai aiškios – kuo paprastesnė vartotojo sąsaja, tuo geresnių rezultatų sulaukiama. Mažiau įvairių detalių, kuo aiškesnis procesas ir greitas naudojimasis teikiamomis paslaugomis. Tačiau vėlgi, nereikėtų suprasti klaidingai. Registracija nėra prastesnis pasirinkimas nei pasirinktais internetiniais tinklalapiais naudotis be registracijos.

Registracija

Pavyzdžiui, jei kalbėtume apie internetinius skelbimų portalus, kuriuose kasdien publikuojami šimtai naujų skelbimų, registruotų vartotojų privilegijos yra kur kas didesnės, todėl nebūtų galima teigti, kad be registracijos skelbimo talpinimas yra efektyvesnis. Suprantama, kad pastaruoju atveju skelbimas paskelbiamas greičiau, tačiau tik registruoti vartotojai turi platesnes galimybes, kurios sukuria kur kas palankesnes sąlygas.

Todėl kiekvienas skelbimų portalo vartotojas turėtų labai gerai pagalvoti, kokį sprendimą priimti. Žinoma, jei planuojate savo skelbimą publikuoti vos vieną kartą, greičiausiai norėsite registracijos atsisakyti. Tačiau priešingu atveju, jei žinote, kad pasirinktame skelbimų portale lankysitės dar ne vieną kartą ir numatote, kad publikuosite daugybę skelbimų – registracija yra kur kas efektyvesnis pasirinkimas. Nors užtruksite vieną ar kitą papildomą minutę, neilgai trukus tai atsipirks su kaupu.

Be abejo, tai aktualu ne tik skelbimų portalams, tačiau ir įvairioms elektroninėms parduotuvėms. Įprastai vartotojai, kurie užsiregistruoja, sulaukia palankesnių pasiūlymų ir tokiu atveju gali gerokai sutaupyti. Ką jau kalbėti apie tai, kad apie patraukliausias akcijas ar kitus pasiūlymus jie sužino anksčiausiai. Todėl tapti registruotu vartotoju visuomet yra verta. Tereikia pasirinkti jūsų reikalavimus atitinkančius internetinius portalus, o tuomet skirti šiek tiek savo laiko registracijai. Jei baiminatės dėl nuolatinių naujienlaiškių, kurie kartais yra siunčiami į vartotojų el. pašto dėžutes, galite būti visiškai ramūs – kiekviename portale yra galimybė naujienlaiškių atsisakyti, tokiu būdu užkertant kelią nepageidaujamų el. laiškų gavimui.