Persikraustymas iš vieno gyvenamojo būsto į kitą yra rimtas gyvenimo posūkis, o tam reikia daug jėgų,energijos ir laiko. Tačiau siekiant, kad įkurtuvių džiaugsmas nebūtų temdomas košmariškos persikraustymo patirties, specialistai rekomenduoja turėti planą. Tad šiandien į kraustymosi malonumus ir sunkumus pažvelgsime pro laiko prizmę. Visi žinome, kad ir kiek turėtume daiktų namuose, nevalia pakavimo palikti paskutinei nakčiai. Šauniausiai ir paprasčiausia planuotis, kuomet kraustymąsi suplanuojate bent prieš mėnesį.

Iki persikraustymo liko mėnuo:

Perkraustymas yra pats geriausia laikas atlikti generalinę tvarką, kadangi teks pajudinti ir tokius dažnai užmirštamus namų užkaborius kaip sandėliukas, rūsys, garažas ar palėpė. Dažnai šiose patalpose nugula daiktai kurių “gal kada prireiks”. Dažniausiai tai tiesiog šiukšlės, kurių išties niekada neprireikia, tačiau vis gaila išmesti, tad persikraustymas yra puiki proga tomis šiukšlėmis atsikratyti. Gerus, tačiau išties jums nebereikalingus ar nemadingus daiktus galite paaukoti ar padovanoti. Atminkite, kuo daugiau daiktų – tuo daugiau kainuoja perkraustymo paslaugos. Tad verčiau susitvarkykite ir nemokėkite už šiukšlių pervežimą!

Kraustantis dažnai prireikia daugiau pakavimosi priemonių nei galvojate iš pradžių, tad pradėkite intensyviai kaupti dėžes, maišus, laikraščius ir plėvelę daiktų pakavimui. Dėžių galite įsigyti pas perkraustymo specialistus arba tiesiog pasiimti iš prekybos centrų – ten dažnai atlieka kartoninių pakuočių.

Iki persikraustymo liko dvi savaitės:

Dvi savaites iki kraustymosi dienos reikėtų pradėti žvalgytis ir perkraustymo paslaugas teikiančios įmonės: paklausinėkite pažįstamų, paskaitykite atsiliepimus internete, paanalizuokite kainas, susisiekite su labiausiai patikusiu ir suderinkite persikraustymo laiką.

Dvi savaitės iki persikraustymo taip pat laikas pradėti pakuoti tai, ko tikrai neprireiks ateinančias savaites: sezoninių rūbų, knygų, didelės dalies indų, patalynės svečiams. Minkštus daiktus, tokius kaip patalynė ir drabužiai geriau pakuoti į maišus(pavyzdžiui, galite įsigyti didelių šiukšlių maišų), tuo tarpu indus, knygas geriau dėti į dėžes. Beje, kuo sunkesni daiktai – tuo į mažesnę dėžę juos pakuokite, svarbiausia, jog atlaikytų dugnas ir nebūtų sunku nešti. Dėžes, kuriose yra dūžtantys daiktai specialiai pažymėkite – taip nepamiršite su jomis elgtis atsargiau.

Iki persikraustymo liko savaitė:

Namuose turi likti tik būtiniausi išgyvenimui daiktai (tarsi važiuotumėte savaitei į komandiruotę): tik higienos priemonės, keli pagrindiniai indai ir apranga. Kiti daiktai pamažu turi rasti savo vietą dėžėse, maišuose ir kitose pakuotėse. Nemaišykite daiktų iš skirtingų kambarių ir nedėkite į vieną dėžę – vėliau bus sunku rasti tai ko ieškosite. Geriausia, kuomet ant dėžės priklijuojate daiktų esančių viduje sąrašą, o taip pat bendrą pavadinimą „vonia“, svetainė“ ar virtuvė – tai padeda kraustytojams susigaudyti kur naujoje vietoje nešti daiktus, o ir patiems lengviau pradėti išpakuoti ar rasti ieškomų daiktų.

Iki persikraustymo liko diena:

99 % daiktų turi būti supakuoti, o jūs turite eiti miegoti kaip įprasta. Sekančią dieną prireiks energijos, tad turite būti išsimiegoję ir pailsėję. Labai svarbu iš vakaro pasirūpinti, jog ryte turėtumėte vietos perkraustymo automobiliui privažiuoti kuo arčiau durų, ypač jei gyvenate daugiabutyje. Tai galite padaryti susitarę su kaimynais, arba tiesiog užstatę savo automobilį (arba geriau net du) ten kur norėtumėte, jog privažiuotų sunkvežimis, t.y. kuo arčiau laiptinės.