Kapaviečių tvarkymas yra būtinas, kai yra norima pagerbti mirusįjį. Patiems tvarkyti kapus įprastai pritrūksta laiko ir patirties. Graži kapavietė parodys jūsų meilę ir rūpestį žmogui net ir po jo mirties. Įvairios įmonės siūlo įvairaus pobūdžio tvarkymo paslaugas. Kai kurios yra specializuotos, kai kurios teikia platų paslaugų spektrą. Taigi, ką gali pasiūlyti kapavietes tvarkančios įmonės?

  1. Paminklų statymą dažniausiai siūlo visos kapaviečių tvarkymo įmonės. Taip pat tai nėra vien paruošto paminklo statymo paslaugos. Kapaviečių tvarkymo įmonė gali jį pagaminti. Jos teikia akmens apdirbimo ir raidžių kalimo ant jo paslaugas. Populiariausias akmuo, iš kurio formuojami paminklai, yra granitas. Paprastai juodos ar rudos spalvos ilgaamžis akmuo, kurį galima graviruoti ir taip įamžinti prisiminimus apie velionį. Taip pat tokios įmonės suteikia paminklų bortų restauravimo ir kapavietės pamatų betonavimo paslaugas. Bortų ir paminklų restauravimas padės išlaikyti seno kapo grožį. Pamatų betonavimas įprastai tinka tiek senoms, tiek ir naujoms kapavietėms, nes tai užtikrina jos stabilumą.
  2. Kapaviečių tvarkymasKapavietės dekoravimas, skaldos ir žemių pasiūla. Tai svarbu, kai norima atkurti estetinį vaizdą ir atsikratyti nereikalingos augmenijos kapo vietoje. Užpylimas naujomis žemėmis ir padengimas skalda neleis augti žolėms, o jūs neturėsite ilgai vargti tvarkydami kapą. Žinoma, galima rinktis ne tik skaldą. Pastaruoju metu populiarėja kapo uždengimas granito plokštėmis. Tai suteikia išskirtinumo ir sukuria tvarkingumo įspūdį. Granitinį kapą lengva prižiūrėti, nekyla jokio pavojaus, kad žvakių šiluma ar ugnis neigiamai paveiks šalia augančius augalus ar žolę. Tai paprasta, šiuolaikiška ir patogu.
  3. Trinkelių klojimą šalia kapavietės teikia ne visos kapaviečių tvarkymo įmonės, tačiau profesionalios ir savo klientais besirūpinančios įstaigos tai atlieka. Juk daug mieliau, kai aplink kapą yra gražus ir tvirtas takelis. Nereikia stovėti ant nelygaus smėlio, taip pat jaudintis, kad netinkamos oro sąlygos kapinėse neigiamai paveiks jūsų avalynę. Galėsite stovėti ir vaikščioti kapo teritorijoje nebijodami išsipurvinti. Be to, pats kapo vaizdas bus kur kas gražesnis, nes ne tik atrodys estetiškai, bet ir turės tokią pat gražią aplinką.