Norite pakeisti savo išvaizdą naudodami kontaktinius lęšius? Išsirinkti tinkamą porą gali būti sudėtinga – svarbu, kad jie tiktų ir nekeltų diskomforto. Tačiau rasti tobulus lęšius nebūtinai turi būti sudėtinga; jei žinote, kokio tipo lęšiai geriausiai tinka jūsų regėjimui ir kokios savybės jums svarbiausios, išsirinkti tinkamus kontaktinius lęšius bus daug paprasčiau. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime visus patarimus ir gudrybes, kurių reikia norint rasti saugius ir patogius kontaktinius lęšius, tinkančius būtent jums!

1. Pasitarkite su akių gydytoju

Jei ketinate pereiti prie kontaktinių lęšių, pirmas žingsnis – susitarti dėl susitikimo su akių gydytoju. Susitikimo metu akių gydytojas galės nustatyti, ar esate tinkamas kandidatas į kontaktinius lęšius, ir galės rekomenduoti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį lęšių tipą.

2. Apsvarstykite savo gyvenimo būdą

Renkantis kontaktinius lęšius svarbu atsižvelgti į savo gyvenimo būdą ir į tai, kaip dažnai juos nešiosite. Pavyzdžiui, jei gyvenate labai aktyvų gyvenimo būdą, galbūt norėsite rinktis lęšius, kurie neišsausintų akių arba būtų sukurti taip, kad fizinio aktyvumo metu išliktų vietoje. Jei lęšius planuojate nešioti tik retkarčiais, galite rinktis vienkartinius lęšius, kuriuos po kiekvieno naudojimo galėsite išmesti.

3. Nuspręskite, kokio tipo lęšį pasirinkti

Yra du pagrindiniai kontaktinių lęšių tipai: kietieji ir minkštieji lęšiai. Kieti lęšiai yra mažiau patogūs, tačiau jie ilgiau tarnauja ir yra atsparesni ašarojimui. Minkštieji lęšiai yra patogesni, tačiau juos reikia dažniau keisti.

4. Pasirinkite tinkamą medžiagą

Kontaktiniai lęšiai gaminami iš skirtingų medžiagų, kurių kiekviena turi savų privalumų ir trūkumų. Dažniausiai kontaktiniams lęšiams gaminti naudojamos šios medžiagos: plastikas, silikonas ir lateksas. Plastikiniai lęšiai yra pigiausi, tačiau jie gali išsausinti akis ir dažniau plyšti. Silikoniniai lęšiai yra brangesni, tačiau jie patogesni ir nesausina akių. Lateksiniai lęšiai yra brangiausi, tačiau jie patogiausi ir nedirgina akių.

5. Apsvarstykite savo biudžetą

Renkantis kontaktinius lęšius svarbu atsižvelgti į savo biudžetą ir į tai, kiek esate pasirengę išleisti lęšių porai. Priklausomai nuo lęšių tipo, medžiagos ir prekės ženklo, kontaktinių lęšių kaina gali svyruoti nuo 20 iki 200 eurų.

Dabar, kai jau žinote viską apie skirtingus kontaktinių lęšių tipus ir kaip išsirinkti jums tinkamus lęšius, metas apsipirkti! Jei ieškote patogių, aukštos kokybės lęšių, kurie padės aiškiai matyti ir puikiai atrodyti, rekomenduojame „Biofinity” lęšius. Esant tiek daug galimybių, gali būti sunku žinoti, nuo ko pradėti, tačiau turint omenyje šiuos patarimus, rasti tobulą lęšių porą bus lengva. Tad ko dar laukiate? Pradėkite pirkti naujus lęšius jau šiandien!