Šiandien itin aktualus klausimas moterims yra nėštumas, nėštumo išsaugojimas ar nutraukimas. Taip pat ir pastojimas įvairiais būdais.
Žinant, kad ne kiekviena moteris gali susilaukti vaikų, kyla diskusijos, kaip šią opią problemą galima išspręsti. Visų pirma reiktų išsiaiškinti, kuris iš partnerių yra neveisingas. Galbūt nebūtinai tai yra moters problema, gal bėda slypi partneryje, o gal abiejuose. Todėl labai svarbu abiems dirbti ir aiškintis pasitelkiant specialistų pagalbą. Bet jei tai problema slypinti moteryje, dažnai griebiamasi dirbtinio apvaisinimo. Tam yra įkurti spermos bankai iš kurių moteriai bus parenkami tinkami spermatozoidai ir ji galimai galės pastoti ir išnešioti kūdikį.
Bet Lietuvoje vis dažniau ir garsiau pasirgirsta kalbos apie embrionų šaldymą toms poroms, kurios negali susilaukti atžalų. Tai yra, kai moters organizmas neišgali išnešioti kūdikio savo organizme, tam yra skirti užšaldyti embrionai. Žinoma, tai nebus šimtaprocentinis jūsų vaikas, tačiau, arčiau natūralaus vaiko išnešiojimo būdo. Juk yra šitiek daug porų, kurios metai iš metų negali susilaukti vaikų ir dėl šios problemos tikrai kenčia ir pergyvena, o dažnai net ir patiria psichologinį išsekimą, kuris poras ir santuokas veda išsiskyrimo link.
Toms moterims, kurios pastojo, bet dėl tam tikrų priežasčių vaiko išnešioti, gimdyti nenori, negali, gali būti taikoma embrionavimo programa, tai yra nėštumo nutraukimas nepažeidžiant vaisiaus, bet užšaldant jį ir suteikiant šansą užsumezgusiai gyvybei tęsti gyvenimą kitose įsčiose. Tačiau šis klausimas Lietuvoje dar labai opus.
Dažnai besilaukiančios moterys susiduria su įvairiomis problemos, todėl egzistuoja ne viena institucija, kuri skuba į pagalbą kad padėtų šeimai, moteriai ar vaisiui. Pagalba gali būti labai įvairi – tai spermos banko paslauga, kūdikio virkštelės kraujo kamieninių ląstelių saugojimo paslauga ir kitos. Svarbiausia yra nebijoti kreiptis pagalbos, kol dar ne vėlu nei pačiam vaisiui, nei mamai, kuri nešioja tą vaisių, nei tėčiui, partneriui, kurio, galbūt, gyvybė mezgasi įsčiose. Kartais tikrai reikia daug laiko ir pinigų bei kantrybės bei stiprybės, kad išsaugotume gyvybę, bet kartais užtenka tik laiku ir tinkamai reaguoti į situaciją.