Norint sutaupyti lėšų kurui neužtenka vien tik įsigyti modernų šildymo katilą. Svarbu ir keik įmanoma labiau apšiltinti patį namą. Modernus pečius užtikrina efektyvų kuro pavertimą šiluma ir tai, kad šiluma pro kaminą neišeitų lauk. Bet jei prasta paties namo šiluminė varža, tada šiluma lauk išeis pro duris, langus, sienas, grindis ir stogą. Kiekvienas atvejis individualus. Šilumos praradimo vietas geriausiai nustatyti padės specialus aparatas – termovizorius. Jei gyvenate daugiabutyje tada kažkokio šiluminio perversmo patys nepadarysite ir vieni šildymo kaštų nesumažinsite. Tam reikalinga viso namo renovacija. Tačiau, savo namų šiluma pasirūpinti galite. Geros kokybės plastikiniai langai ir apšiltintos lauko durys apsaugos butą nuo didelių šilumos nuostolių. Seniau tam būdavo balkonų stiklinimas, tačiau dabar balkonų stiklinimas labiau reikalingas norint praplėsti namų erdvę. Plastikiniai langai pakankamai gerai sulaiko šilumą.
Jei gyvenate nuosavame name reikia pasirūpinti namo sienomis, grindimis, stogu. Nors plastikiniai langai ir lauko durys taip pat neturi būti pamiršti. Seniau namo šiltinimas būdavo daug primityvesnis. Tarp rąstų būdavo kemšamos samanos, o palėpėje būdavo pilamas keramzitas arba spaliai. Dabar yra daugybė įvairių putų ir kitų sintetinių šiltinimo medžiagų. Po namo grindimis dažniausiai pučiamos termoizoliacinės putos. Namo sienas galima šiltinti keliais būdais. Jei namas plytinis – į tarpą tarp plytų pripučiama putų. Namą taip pat galima šiltinti iš išorės ir iš vidaus. Šiltinant iš išorės dažniausiai naudojamos putplasčio plokštės. Jos aptinkuojamos ir namas nudažomas gražia vientisa spalva. Jei šiltinama iš vidaus, tada tai daroma akmens vata. O virš jos sukamos gipskartonio plokštės.
Svarbu prieš atliekant namo šiltinimo darbus įsitikinti ar tikrai šiltinate tai ką reikia. Šiluma gali išeiti per tas vietas kur net nenutuokiate, todėl reiktų atlikti tyrimą. Blogiausia, kad darbus dažniausiai sugalvojame atlikti vasarą, o tada tyrimą atlikti jau vėlu. Todėl reiktų šilumos nuostolių praradimų vietas nustatyti jau žiemą. Taip pat perspėjame, kad nebūtina montuoti plastikinius langus. Šiuolaikiniai mediniai langai yra pakankamai kokybiški ir sulaikantys šilumą ne prasčiau ne plastikiniai. Juolab, kad juose montuojamas stiklo paketas. Jie net geresni, nes leidžia namui kvėpuoti. Deja, jie pakankamai brangūs ir jų kaina jau seniai didesnė nei pla stikinių langų.