Kapu tvarkymo pavyzdziai

Liūdniausia yra prarasti savo artimus žmones. Tai tikrai sunkiausias momentas gyvenime. Tačiau ir jis praeina, tenka su tuo susitaikyti. Tačiau iki užmaršties dažniausiaireikia sutvarkyti daugybę reikalų po artimojo mirties.

Dokumentai. Mirus artimąjam tenka rūpintis įvairiais dokumentais ir formalumais. Tai gali būti ir paveldėjimas, žemės paveldėjimas, namų paveldėjimas, kito kilnojamojo ir nekilnojamojo turto paveldėjimas. Taip pat reikia sutvarkyti įvairius liudijimus, kad žmogaus jau nebėra gyvųjų tarpe, taigi ši dalis po artimojo išėjimo dažnai būna net gi pati sunkiausia.

Kapai. Galime pamatyti kokie gali būti kapų tvarkymo pavyzdžiai pačiose kapinėse, tačiau šiandien to daryti jau nebūtina važiuojant į jas. Galima pasitelkti profesionalų pagalbą ir jie už jus pasirūpins šiuo reikalu. Tačiau turite nepamiršti, kad jei nuspręsite žmogų užkasti kapinėse o ne jį deginti ir vėliau pelenus palikti urnoje, turite iš anksto, galbūt net dar žmogui esant gyvam, pagalvoti apie laisvą vietą kapinėse. Ši problema Lietuvoje yra tokia opi kaip ir daželiai Lietuvoje. Sunku į juos patekti, reikia ilgai laukti eilėje. Lygiai tokia pati situacija yra ir su kapinėmis – reikia turėti vietą sau po žeme iš anksto. O jei neturite – greičiausiai jūsų artimiesiems bus daug problemų po jūsų mirties. Na, bet jei jau turite vietą, tuomet beliks tik pasirūpinti tinkama jums dekoravimo priemone ir kapo išvaizda. Čia jau lieka vieta jūsų fantazijai pasireikšti. Realiai, kapinėse galite daryti ką norite, tik svarbu užimti tik tiek vietos, kiek priklauso jums, tai yra tik tiek, kiek esate išpirkę.

Gedulinga vakarienė. Dažniausiai, gadangi į laidotuves suvažiuoja daugybė giminių ir artimųjų, o neretai ir iš kitų miestų bei miestelių, tais svečiais reikia pasirūpinti, taigi yra užsakomi gedilingo pietūs. Gedilingi pietūs nebūna pigūs, bet ko gi nepadarysi dėl giminaičių, kuriuos matai tik kartą gyvenime – per laidotuves. Juk reikia jais pasirūpinti garbingai, gerai ir skaniai pamaitinti.

Taigi, šie pagrindiniai dalykai mirus žmogui ištinka jų artimiesiems. Labao svarbu jų nepamiršti ir apie juos pagalvoti bei pasirūpinti iš anksto.