Kompiuterio valymas – būtinas norint apsaugoti duomenis

Nesunku pripažinti, jog šiais laikais vienas vertingiausių dalykų yra informacija. Kai mūsų kiekvieną žingsnį supa reklamos, kai internetiniai puslapiai yra pilni intelekto koeficientą nebent mažinančių straipsnių, kai per televiziją galime pamatyti tik mūsų visiškai nedominančias laidas ir šimtąjį kartą rodomus filmus, natūralu, kad būtent mus tikrai dominanti, vertinga informacija, susijusi su mokslais ar darbu, tampa vienu mūsų labiausiai  vertinamų dalykų. Todėl turėdami mums naudingos informacijos stengiamės ją kaip tik galima geriau apsaugoti. Dažniausiai dėl to ją saugome kompiuteryje ar įvairiose skaitmeninėse laikmenose, tačiau kompiuteris šiais laikais gali būti ne ką saugesne vieta nei tiesiog dokumentų laikymas ant stalo. Todėl kiekviename kompiuteryje norint kad ne tik nedingtų ir nebūtų pasinaudota jame esančia informacija, bet ir kad jis tvarkingai veiktų, turi būti įdiegta patikima operacinė sistema bei reguliariai atliekamas kompiuterio valymas.

Kompiuterio valymas VilniujeNors gali atrodyti, jog jei nesilankysite abejotinos reputacijos internetinėse svetainėse ir nesisiųsite jokių piratinių failų, jūsų kompiuteris turėtų išlikti visiškai sveikas, visgi tai nėra tiesa. Kompiuteriniu virusu užkrėstus failus gali atsiųsti ir jūsų kolegos, ir draugai, jei į jų kompiuterį bus patekęs virusas. Be to, kad pasigautumėte kompiuterinį virusą, socialiniame tinklapyje užtenka paspausti ant užkrėstos nuorodos, o juk jūs nežinosite, kad ji buvo būtent tokia, o tiesiog norėsite pasižiūrėti juokingą vaizdo įrašą. Kompiuterinių virusų poveikis gali būti įvairus. Vieni jų lėtina kompiuterio darbą, instaliuoja jūsų kompiuteryje nereikalingas programas, nuolat mėto reklamas ir siūlo pasinaudoti nenaudojamomis antivirusinėmis sistemomis, kiti naikina kompiuteryje esančius duomenis, gali padaryti jūsų kompiuteryje esančią informaciją prieinamą kitiems asmenims, kas reiškia, jog viskas, ką jūs darysite su kompiuteriu bus matoma kažkam kitam, taigi kažkas kitas galės pasinaudoti ir jūsų socialinių tinklapių, elektroninio pašto, o svarbiausia internetinės bankininkystės anketomis. Taigi, kad taip nenutiktų, reikia įsidiegti patikimą operacinę sistemą, kurią galite įsigyti kompiuterių salone. Kad ji efektyviai veiktų, yra reikalingas reguliarus kompiuterio valymas ir skanavimas šia sistema bent kartą per savaitę ar kiekvieną kartą prijungus naują informacijos laikmeną ar gavus didelį kiekį duomenų.

One thought on “Kompiuterio valymas – būtinas norint apsaugoti duomenis

  • 2020 13 sausio at 07:17
    Permalink

    Bet tai kiek vargo su tais kompiuteriais… Ofise tai tikrai neturėtume visiškai laiko tokioms operacijoms, darbui tikrai paprasčiau nuomuotis kompiuterį ir jį pakeisti į naują jam sugedus – tegul įmonė tvarko 🙂

    Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.