Lietuvoje yra labai daug profesionalių stogdengių, kurie teikia kvalifikuotas ir kokybiškas paslaugas mūsų tautiečiams. Tai rodo, kad mūsų šalyje yra didelė stogo dengimo paslaugų paklausa. Ypač daug dėmesio šios paslaugos sulaukia Kauno mieste, kuriame vieni populiariausių yra skardiniai stogai. Šiuo atveju kalbame ne apie daugiabučius, esančius daugelyje Kauno miesto rajonų, o būtent apie nuosavus gyvenamuosius namus. Žinoma, būtų galima padiskutuoti ir apie šiferinius stogus, aptinkamus Kaune – jų tikrai labai daug kiekviename gyvenamųjų namų rajone, tačiau, be abejo, tikrai nėra tiek daug, kaip kad skardinių stogų. Suprantama, kad niekas iki šiol neatliko jokių oficialių tyrimų, bet šiame straipsnyje pasistengsime pateikti faktais pagrįstą nuomonę, kodėl skardiniai stogai Kaune yra populiariausi.

Skardiniai stogai KauneAkivaizdu, kad dauguma kauniečių yra praktiški žmonės – dažniausiai jie stengiasi įsigyti tik kuo kokybiškesnį daiktą, nebandydami juo pasipuikuoti prieš kitus. Neveltui užsiminėme apie praktiškumą – skardinius stogus šio miesto gyventojai renkasi dažniausiai. Pakanka gerai apsidairyti gyvenamųjų namų kvartale ir greitai pastebėsite, kad skardiniai stogai Kaune yra bene visur kur tik pažvelgsite. Šiferinių stogų įprastai yra tik vienas kitas – jie nėra tokios populiarios ir paklausios prekės, nes negali suteikti tokios geros apsaugos, kaip kad skardiniai stogai.

Dabar paaiškinsime, kuo skardiniai stogai yra pranašesni už kitas stogo dangas. Skardiniai stogai būna su ištisiniais lakštais, todėl jei jūsų namo šlaitas yra 6 metrų ilgio, tai ir skardos lakštas bus būtent 6 m. Sumontavę vieną tokią skardos lakšto plokštumą, uždengsite 6,6 m2 stogo dangos. Beje, skardiniai stogai Kaune turi vieną svarbų niuansą, kuris kai kurių žmonių yra nelabai mėgstamas. Minėtame mieste vyrauja tamsios stogų spalvos (populiariausios stogo skardos spalvos yra tamsiai ruda ir tamsiai pilka). Tamsios spalvos stogo skarda linkusi labai įkaisti ir ant jos per didžiuosius vasaros karščius neretai būna neįmanoma vaikščioti. Jei skarda būtų šviesi, namuose nebūtų taip karšta ir šiltuoju metų laikų nereikėtų kankintis dėl per didelės oro temperatūros arba į pagalbą pasitelkti oro kondicionierių. Be abejo, gali atsirasti skeptikų, kurie tvirtintų, kad tamsūs skardiniai stogai Kaune įkaista ir žiemą, kuomet pašvietus saulei, šiltas stogas suteikia daugiau šilumos visam namui (jei stogo konstrukcijoje yra mažai vatos). Tačiau dėl tokio teiginio būtų galima ginčytis. Žiemą ant greitai sušilusios skardos atsiranda kondensatas, kuris gali sukelti kitų problemų – jei stogo konstrukcija yra blogai įrengta.

Daugumai žmonių yra aktualus stogų ilgaamžiškumas, tačiau jie nesuka galvos dėl garantijų, kurios suteikiamos ištisiems dešimtmečiams. Turime galvoje akmenines stogo dangas. Akmeniniai stogai gali tarnauti ir daugiau nei šimtą metų – tol, kol nesupus medinė namo konstrukcija. Tačiau ar tikrai verta mokėti kelis šimtus litų už vieną kvadratinį metrą? Tai yra kur kas daugiau nei mokėti už skardinę stogo dangą. Nereikia manyti, kad jūsų namai liks jūsų vaikams, kuriuose jie ir gyvens. Dažniausiai yra priešingai – mūsų atžalos sukuria šeimas ir persikelia į savo naujus namus, todėl tikrai nėra verta galvoti taip toli į ateitį ir pasirinkti perdėtai ilgai tarnaujančius akmeninius stogus. Nėra rekomenduojama investuoti labai didelių sumų vien tik tam, kad stogas tarnautų šimtmetį. Kur kas geriau pasirinkti vidutinę kainą ir įsitikinti, kad galėsite gauti garantiją optimaliam laikotarpiui. Skardinės stogo dangos garantija yra 40 metų – tokio stogo tikrai pakaks kiekvienam naujam namui.

Žinoma, kad viskas priklauso nuo jūsų individualių poreikių. Tiesiog atminkite, kad skardiniai stogai Kaune yra populiariausi – nepaisant to, kad rinkoje yra ir kur kas daugiau kitokios rūšies stogo dangų.