vestuvių fotografasToks klausimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti keistas. Juk atsakymas paprastas – tiek, kiek reikia. Dažniausiai tai suprantama kaip periodas nuo pirmos vestuvių akimirkos ruošiantis jaunavedžiams, iki ankstyvų paryčių ir paskutinių šokėjų. Tačiau realybėje viskas būna kur kas trumpiau, dažniausiai žmonės vestuvių fotografą samdo šešioms ar aštuonioms valandoms, kuomet fiksuojamos pagrindinės vestuvių akimirkos ir surengiama kelių valandų vestuvinė fotosesija. Ir tiek tikrai pakanka geroms nuotraukoms, puikiai atspindinčioms jūsų šventę.

Žinoma, yra ir norinčių, kad fotografai šalia būtų daug ilgiau. Tačiau šioje vietoje stipriai auga fotografo paslaugų kaina. Visų pirma tiesiog dėl šiaip ilgų darbo valandų (juk vestuvių šventė trunka apie keliolika valandų) ir dėl to, jog tokiu atveju vieno fotografo jau fiziškai gali būti per mažai. Elementarus pavyzdys – jaunavedžių pasiruošimo fotografavimas. Juk ir jaunikis, ir nuotaka tradiciškai ruošiasi skirtinguose namuose, dažnai – toli gražu ne arti vienas nuo kito, tad vienam fotografui to aprėpti tiesiog neįmanoma. Tad tikrai būna, jog pradžioje apie visada pašonėje turimą vestuvių fotografą svajoję jaunavedžiai, išvydę tokios paslaugos kainą, greitai apsigalvoja.

Reikia pažymėti, jog daugeliui vestuvių standartinių šešių ar aštuonių valandų fotografo tikrai pakanka. Tiek ceremonija santuokų rūmuose ar bažnyčioje, tiek ir pagrindiniai tradiciniai elementai, kaip su druska ir duona pasitinkantys tėvai, trunka tikrai nedaug. Juolab, juk svarbiausia yra vestuvinė fotosesija – laikas, kuomet vien jaunavedžiai aktyviai dalyvauja fotosesijoje, siekiant kuo įdomiau ir jausmingiau įamžinti jų šventę. Būtent tokios nuotraukos ir būna labiausiai vertinamos, tą jums galėtų patvirtinti bet kuris nors kiek didesnę patirtį turintis vestuvių fotografas. Tuo tarpu užstalės ir šokių fotografija dažniausiai net nepapuola į vestuvių albumus.

Vestuvių fotosesijai – svarbiausiam fotografavimo momentui, paprastai pakanka dviejų ar trijų valandų. Žinoma, į šį laiką jau reikėtų neįtraukti nuvažiavimų iki pasirinktos vietos  ar net kelių. Nes ir be to tikrai yra ką veikti fotografuojant ir fotografuojantis – nuo elementarių geresnių kompozicijų paieškų, iki palaukimo, kol koks nors debesėlis nors akimirkai uždengs saulę. Tad būtent vestuvinei fotosesijai ir reiktų skirti pagrindinį fotografo laiką – tai užtikrins tikrai gerų nuotraukų turėjimą, na o užstalę, šokių ir visą kitą galima ir nukelti į antrą planą.