Vonios kambario įrengimas gali būti sudėtinga užduotis. Tai ne tik vonios kambario įrangos montavimas, bet ir užtikrinimas, kad vonios kambarys būtų funkcionalus, patogus ir estetiškas. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą svarbiausių vonios kambario įrengimo aspektų pradedantiesiems vonios kambario projektavimo ir įrengimo specialistams.

Kai reikia pertvarkyti ir atnaujinti vonios kambarį, labai svarbu įvertinti erdvę ir ją funkcionaliai suplanuoti. Verta apsvarstyti, kur ir kokius prietaisus norite turėti vonios kambaryje, taip pat ką pasirinksite: vonią ar dušą, o gal ir viena, ir kita. Jei pasirinksite dušą, pagalvokite, kaip jį įrengsite – ar naudosite dušo padėklą, ar ne. Taip pat labai svarbu pasirinkti vienvietį arba dvivietį praustuvą. Apsvarstykite, kokio tipo tualetas geriausiai atitiktų jūsų poreikius – ar jis būtų pastatomas, ar montuojamas prie sienos.

Svarbiausia neperpildyti vonios kambario ir jį suplanuoti ergonomiškai. Siūlome apsilankyti pas profesionalą, kuris padės jį padaryti malonų, patrauklų ir estetišką. Pasirinkite dušo kabiną su juodais kontūrais ir juodais čiaupais, kad pasiektumėte stulbinamą efektą. Juodi akcentai padės sukurti patogaus vonios kambario įspūdį. Populiarūs ir kiti atspalviai, pavyzdžiui, rubino ir bordo. Šie atspalviai yra įtaigesni, tačiau ne kiekvienas gali juos mėgti. Šiandien vis dar madinga balta spalva. Paklausiausios maišytuvų spalvos yra nerūdijantis plienas, chromas arba chromas su juodais profiliais, kurie šiuo metu yra labai madingi.

Dažniausiai pasitaikanti klaida yra ta, kad nesuplanuojama vonios kambario vieta ir santechnikos įranga. Savininkai dažnai neapgalvoja visko iš karto, pavyzdžiui, statydami vandens išleidimo angas sienoje prieš nuspręsdami, kad geriau būtų įrengti dušo kanalą. Šis pasirinkimas dažniausiai priimamas jau išklojus grindis ir sudėjus plyteles. Vienintelė išeitis – jį išardyti, o net ir išardžius gali nepavykti tinkamai įrengti, nes vanduo nebenubėga taip kaip norėtųsi. Taip pat svarbu atsižvelgti į jūsų praustuvo ir kitų įrenginių dydį, nes kanalizacijos ir vandentiekio dydį lems jūsų sanitarinių įrenginių dydis. Jei atsižvelgsite į visus šiuos veiksnius, padarysite mažiau klaidų ir turėsite mažiau išlaidų.

Priedų pasirinkimą lemia vonios kambario erdvė. Pagrindinė taisyklė – neturėti per daug aksesuarų, ypač visko daugiau, nei gali prireikti. Rinkdamiesi priedus nepamirškite rankšluosčių laikiklių ir krepšelių dušo reikmenims; juos praleidus, daiktai gali nukristi ant grindų. Vonios kambario dušo zonoje verta palikti vietos specialioms dėžutėms. Neprivalote būti tendencijų kūrėjas; verčiau pagalvokite apie tai, kas jums patinka. Norintieji pakabinamo muilo dozatoriaus turėtų rinktis tokį, o tie, kurie nori skandinaviško dizaino, gali rinktis praustuvo dozatorių.

Vonios ar dušo kabinos pasirinkimas vis dar yra amžina diskusija, kurią gali išspręsti tik pats savininkas. Sakoma, kad vonia yra atgyvena, tačiau siūloma nesivadovauti šia nuostata ir išanalizuoti savo poreikius. Jei naujakuriai yra jauna šeima, turinti mažų vaikų arba ketinanti jų susilaukti artimiausiu metu, siūloma rinktis namą su vonios kambariu, kuriame galima naudotis ir dušu. Stiklo sienos vonios kambaryje suteikia galimybę lengvai ir patogiai nusiprausti duše, o maudantis vanduo nesišlaksto ant grindų, todėl stiklo sienas verta rinktis. Taip pat reikėtų atsižvelgti į maišytuvo padėtį: patikrinkite, ar nėra jokių kliūčių, trukdančių pasiekti maišytuvą. Prieš įsirengiant vonios kambarį rekomenduojama gauti profesionalo patarimą, pagalbą ir gražiai, maloniai ir stilingai sumontuoti armatūrą.

Vonios kambarys – tai vieta, kurioje galite atsipalaiduoti ir atsikratyti kasdienių problemų. Verta investuoti į šį kambarį, nes tai bus daroma vieną kartą per daugelį metų. Projektuodami ar statydami vonios kambarį, pagalvokite, kiek jame yra vietos ir koks dizainas geriausiai atrodytų šiame kambaryje. Svarbu, kad vonios kambarys tarnautų Jums! Visą reikiamą vonios įrangą galite įsigyti Muresta Deco parduotuvėje.