Tie, kas mėgsta dainuoti, kurti muzika ir užsiimti kita muzikine veikla, dažniausiai neapsieina be kompiuterinės technikos, muzikos įrašymo. Vieni tą daro namuose, savarankiškai, kiti gi keliauja į įrašų studiją, kur teikiamos visos su garsais susijusios paslaugos. Ką pasirinkti – dažniausiai tai kokybės poreikio ir biudžeto reikalas ir kiekvienas renkasi skirtingai. Tačiau galima abu variantai ir yra didelė laisvė rinktis, kaip įrašyti muziką, padaryti fonogramą ar atlikti kitus veiksmus, susijusius su muzikos industrija.

        Žinotina, kad tiek muzikos įrašymas, tiek ir fonogramų darymas gali būti daromas profesionaliai. Taip bus tuomet, jei kreipsitės į įrašų studiją ir prašysite jų atlikti jums šią paslaugą. Žinoma, ne vienas gali sakyti, kad studija jiems nereikalinga, nes jie patys turi namuose ir kFonogramosompiuterius, ir mikrofonus ir įrašyti muziką arba fonogramą jiems nėra jokių kliūčių. Ir jie bus dalinai teisūs – viską galima atlikti ir pačiam neįdedant daug pastangų ir pinigų. Tačiau kad ir kokį gerą mikrofoną nusipirksite, fonogramos darymas namuose nebus toks kokybiškas, kaip kad įrašų studijoje. Todėl jūsų veiksmus turėtų nulemti reikalaujama kokybė.

        Bet kuri gera įrašų studija pasirūpins, kad jūsų fonograma būtų kokybiška, gerai skambėtų ir ją galima būtų naudoti koncertuose. Įrašų studijos naudoja ne tik gerą garsų įrašymo techniką, bet taip pat ir turi specialias patalpas, skirtas tam reikalui. Taigi, jokio aido, jokio pašalinio triukšmo. Pastarieji dalykai gali būti neišvengiami darant fonogramą namuose. Tokiu atveju nuo sienų atsimušęs aidas gali girdėtis fonogramoje. Be to, sunku bus rasti namus, kuriuose nesigirdi jokio pašalinio triukšmo. Žinoma, galima namuose fonogramą daryti ir naktį, tačiau jūsų kaimynai greičiausiai nebus tuo patenkinti, kad ir kaip gražiai sugebate dainuoti.

        Ar verta investuoti pinigus ir kreiptis į įrašų studiją? Na, jei žadate iš savo fonogramos uždirbti, tuomet taip. Galbūt ne kiekvienas klausytojas atskirs, ar jūsų fonograma yra kokybiška, tačiau tie, kurie tą išgirs, tikrai nusivils ir galite netekti dalies auditorijos. Taigi, jei galvojate apie dainininko karjerą ir norite iš to daryti pinigus, geriau iškart investuokite pinigus į įrašų studijos paslaugas, kur fonogramų gamyba yra kokybiškas ir atliekamas profesionaliai. Taip bus pigiau, nei pačiam pirkti mikrofoną ir paskui vis tiek suprasti, kad be įrašų studijos paslaugų neapsieisite.