Teisingai atliktas sienų šiltinimas jūsų gyvenimą pavers patogesniu ir sumažins jūsų šildymo sąskaitas. Prekyboje yra labai daug šilumą izoliuojančių medžiagų, kurios skiriasi savo savybėmis, montavimo būdu ir kaina. Taigi kokie yra populiarūs namo sienų šiltinimo būdau. Vienas iš pagrindinių klausimų, kuris atsiranda pas tuos, kurie pastatė karkasinį namą tai kokią šilumą izoliuojančią medžiagą reikėtų naudoti. Žinoma, įvertinti visas medžiagas, kurios šiuo metu yra rinkoje jums tikrai nepavyks, tačiau pamėginkime aptarti pagrindines medžiagas ir naudojams technologijas, kurias naudoja statybininkai, kad namas būtų šiltas. Pastaruoju metu labai išpopuliarėjo tokia medžiaga kaip ekovata, kuri yra gaminama iš celiuliozės. Priešingai nei akmens vata, ekovata tai yra visiškai natūrali medžiaga ir ji nereikalauja naudoti jokių plėvelių. Tai yra labai svarbu tiems kas nori savo namus paversti maksimaliai ekologiškus. Egzistuoja keli būdai kaip gali būti montuojama ekovata ant karkaso, ji gali būti montuojama sausa arba drėgna. Sienų šiltinimas gali būti atliekamas tiek rankomis, tam reikės atidaryti pakuotę ir ją suplakti. Ekovata yra šiek tiek suspausta. Tada, kai pakuotės turinys įgauna darbinę konsistenciją ji yra įklijuojama į sieną, kad būtų išgautas reikiamas tankumas. Taip pat ekovata gali būti įpučiama su specialaus aparato pagalba, kuris užtikrina reikiamą medžiagos tankumą.
Sauso ekovatos montavimo trūkumas yra tas, kad ekovata yra montuojama iš esmės biriu metodu ir vėliau gali nusėsti šienuose ir pertvarose, tai skatina šilumos praradimą. Nors dažniausiai įmonės teikia garantijas, kad nusėdimas neatsiras anksčiau nei po 15-20 metų. Kitas būdas kaip gali būti atliekamas sienų šiltinimas tai drėgnasis būdas. Su specialios įrangos pagalba medžiaga yra paskirstoma ant sienos. Ji tarsi prisiklijuoja prie namo karkaso ir viena prie kitos. Atitinkamai tai neleidžia atsirasti nusėdimui naudojant namą. Tokio būdo trūkumas yra tas, kad šią procedūrą reikia atlikti iš išorės, tačiau tai ne visada būna įmanoma. Tačiau tam, kad rezultatas būtų maksimalus yra būtinai tinkamai sumontuoti medžiagą. Nukrypimas nuo normos ir šiltinimo reikalavimai ne tik suteiks pageidaujamą rezultatą, tačiau taip pat gali pagerinti šilumą izoliuojančias savybes. Tam, kad šiltinimo medžiaga būtų sumontuota be jokių tarpų ir ertmių turi būti naudojami specialūs aparatai ir medžiagos. Pavyzdžiui, mineralinė vata reikalauja sumontuoti garus izoliuojančią plėvelę, kuri yra klojama tiesiogiai ant šiltinimui naudojamos medžiagos. Tai suteikia galimybę išvengti drėgmės susikaupimo erdvėje, kuri yra tarp mineralinės vatos pluošto.
Tačiau, kai yra atliekamas sienų šiltinimas naudojant ekovatą ji yra montuojama ant konstrukcijos, tai yra ant namo sienos. Ji gali būti sausa arba drėgna. Tai suteiks galimybę pasiekti, kad medžiaga būtų paskirstyta tolygiai. Kai yra nedidelės darbų apimtys gali būti atliekamas rankinis šiltinimas, jei darbų apimtys yra didelės tokiu atveju yra atliekamas automatinis sienų šiltinimas naudojant specialius aparatus. Kai yra atliekamas drėgnasis šiltinimas yra naudojami vandens-klijų masė, kuri yra paskirstoma pučiamojo montavimo pagalba. Ekovatos savybės yra tokios, kad jis gali būti montuojamas ant bet kurio paviršiaus, nesvarbu ar tai mediena, betonas, plytos, akmenys, geležis ar kas kito. Kai yra atliekamas sienų šiltinimas iš vidaus yra naudojamos tokios technologijos, kurių dėka nelieka jokių siūlių. Tai yra pakankamai efektyvus būdas kaip gali būti atliekama šilumos izoliacija. Be to, tai būdas sutaupyti pinigus, kadangi sumažės išlaidos už šildymą, kadangi sumažės naudojami resursai.
Vitalis
Visiškai sutinku, jog ekologiška akmens vata tikrai pats ekologiškiausias būdas apšiltinti namus.