Teisingai  atliktas   sienų  šiltinimas jūsų gyvenimą  pavers patogesniu ir  sumažins jūsų šildymo sąskaitas.  Prekyboje  yra labai daug  šilumą  izoliuojančių medžiagų, kurios  skiriasi savo savybėmis, montavimo  būdu ir kaina. Taigi kokie yra  populiarūs namo  sienų šiltinimo  būdau.  Vienas iš pagrindinių  klausimų, kuris atsiranda pas tuos, kurie  pastatė karkasinį namą tai kokią šilumą  izoliuojančią medžiagą  reikėtų  naudoti. Žinoma,  įvertinti  visas medžiagas, kurios šiuo metu yra rinkoje jums tikrai  nepavyks, tačiau pamėginkime  aptarti pagrindines medžiagas ir naudojams  technologijas, kurias naudoja statybininkai, kad namas  būtų šiltas. Pastaruoju metu  labai išpopuliarėjo tokia medžiaga kaip  ekovata, kuri yra  gaminama iš celiuliozės. Priešingai nei  akmens  vata, ekovata tai yra  visiškai natūrali medžiaga ir ji nereikalauja  naudoti jokių plėvelių. Tai yra labai svarbu tiems kas nori savo namus paversti maksimaliai ekologiškus.  Egzistuoja keli būdai kaip gali  būti montuojama ekovata  ant karkaso, ji  gali būti montuojama  sausa  arba drėgna. Sienų šiltinimas gali  būti  atliekamas tiek rankomis, tam reikės  atidaryti  pakuotę ir ją suplakti. Ekovata  yra  šiek tiek  suspausta. Tada, kai pakuotės  turinys įgauna  darbinę konsistenciją ji yra  įklijuojama  į  sieną, kad būtų išgautas reikiamas tankumas.  Taip pat ekovata  gali būti  įpučiama  su specialaus  aparato pagalba, kuris  užtikrina reikiamą medžiagos tankumą.

Sauso ekovatos  montavimo  trūkumas yra tas, kad ekovata yra  montuojama  iš esmės  biriu  metodu ir vėliau gali nusėsti šienuose ir pertvarose, tai skatina  šilumos praradimą.  Nors dažniausiai įmonės  teikia  garantijas, kad  nusėdimas  neatsiras  anksčiau nei po 15-20 metų.  Kitas  būdas kaip gali būti  atliekamas sienų šiltinimas  tai drėgnasis  būdas.  Su specialios įrangos pagalba medžiaga  yra paskirstoma  ant sienos.  Ji tarsi  prisiklijuoja prie namo karkaso ir viena  prie kitos.  Atitinkamai tai neleidžia  atsirasti nusėdimui  naudojant namą.  Tokio  būdo trūkumas yra  tas, kad šią procedūrą reikia  atlikti iš išorės, tačiau tai ne visada  būna įmanoma.  Tačiau tam, kad rezultatas  būtų maksimalus yra  būtinai tinkamai sumontuoti medžiagą. Nukrypimas nuo  normos ir šiltinimo reikalavimai ne tik  suteiks  pageidaujamą rezultatą, tačiau taip pat  gali pagerinti šilumą  izoliuojančias savybes.  Tam, kad šiltinimo medžiaga būtų  sumontuota be jokių tarpų ir ertmių turi  būti  naudojami specialūs aparatai ir medžiagos. Pavyzdžiui, mineralinė vata reikalauja  sumontuoti  garus izoliuojančią plėvelę, kuri  yra klojama  tiesiogiai  ant šiltinimui naudojamos medžiagos.  Tai  suteikia galimybę išvengti drėgmės  susikaupimo erdvėje, kuri yra  tarp mineralinės  vatos pluošto.

Tačiau, kai yra  atliekamas sienų šiltinimas naudojant  ekovatą ji yra  montuojama  ant  konstrukcijos, tai yra  ant namo  sienos.  Ji gali  būti  sausa arba drėgna.  Tai suteiks galimybę pasiekti, kad  medžiaga  būtų paskirstyta  tolygiai.  Kai  yra  nedidelės darbų apimtys gali  būti  atliekamas rankinis šiltinimas, jei darbų  apimtys yra didelės tokiu  atveju yra  atliekamas  automatinis  sienų šiltinimas naudojant specialius  aparatus.  Kai yra  atliekamas drėgnasis šiltinimas yra naudojami vandens-klijų masė, kuri  yra  paskirstoma  pučiamojo montavimo pagalba.  Ekovatos savybės  yra tokios, kad jis gali  būti montuojamas  ant bet kurio paviršiaus, nesvarbu  ar tai mediena, betonas, plytos, akmenys, geležis  ar kas kito.  Kai yra  atliekamas  sienų šiltinimas iš vidaus  yra naudojamos tokios  technologijos, kurių dėka nelieka jokių  siūlių. Tai  yra pakankamai  efektyvus  būdas kaip gali  būti  atliekama šilumos  izoliacija.  Be to, tai būdas  sutaupyti pinigus, kadangi  sumažės  išlaidos už šildymą, kadangi  sumažės naudojami resursai.