Statant naują ar renovuojant seną namą, daug dėmesio skiriama šildymui, ir žinoma, kaminui. Tačiau nepaisant visų galimybių rinktis geriausius sprendimus, iškyla klausimų arba problemų, apie kurias paprasčiausiai nebuvo pagalvota vos kiek anksčiau. Todėl šiandien aptarsime porą dažniausiai pasitaikančių problemų, jų pasekmių ir kaip galimybių išvengti.

namai

Statybose viskas susiję. Nėra atskirų objektų, kuriuos gali įrengti ir kurie neturės įtakos kitiems statybų etapams. Todėl pačioje namo statybos pradžioje mūrijant sienas ir kaminą jau reikia žinoti ne tik kokiu kuru bus šildomas namas (kietu kuru, židiniu, dujomis) ir pagal tai parinkti kamino tipą, ne tik žinoti katilo galingumą, tačiau ir žinoti konkretų katilą bei remtis katilo techninėmis charakteristikomis bei rekomendacijomis kaminui. Pasitaiko, jog paskaičiuojama „iš akies“, o įrenginėjant katilą suvokiama, jog kamino diametras yra per mažas. Diametras dar labiau sumažėja, jei buvo pamirštas kamino įdėklas.

Dėl per mažo kamino diametro gali atsirasti virtinė problemų. Siauras kaminas greičiau apsineša suodžiais, nėra pajėgus aptarnauti didelio galingumo katilo. Didelė dūmų masė nėra pajėgi prasiskverbti per kaminą į orą, dingsta trauka, dūmai krenta atgal į katilą, katilas nustoja veikęs. Per siauro kamino problema sprendžiama keliais būdais – platinamas kaminas arba naudojamas pristatomas kaminas.

Renovuojant senus pastatus ir norint pasikeisti šildymo katilus, dažniausiai naudojami tie patys kaminai. Natūralu, jei yra kaminas, kodėl jo nenaudoti. Tačiau seni kaminai, tiesiog dėl savo senumo ir naudojimo intensyvumo, gali būti nepakankamai saugūs naudoti su galingesniais prietaisais. Gali kilti suodžių gaisras, įtrūkti kaminas ir kilti gaisras. To išvengti paprasta – tereikia į kaminą įdėti kamino įdėklą ir prijungti jį prie naujo katilo ar krosnelės. Kamino įdėklas užtikrina, jog plytinis dūmtraukis bus apsaugotas nuo agresyvaus kondensato poveikio, neardys kamino, o tai leidžia prailginti kamino naudojimo laiką. Lygios kamino įdėklo sienelės leidžia greičiau pasišalinti degimo produktams, kaminas greičiau įkaista, nesusidaro kondensatas, kaminas mažiau apsineša suodžiais. Taigi, kamino įdėklas išties naudinga priemonė.