Žmonės bijo pačių įvairiausių dalykų. Vieni bijo vorų, kiti griaustinio, o treti – dantų protezavimo. Kas labiausiai atbaido žmones nuo šios procedūros? Yra paplitusių daugybė mitų, susijusių su dantų protezavimu, todėl dažnas bijo išgirsti šiuos žodžius iš odontologo lūpų. Bet ar iš tiesų ši procedūra yra tokia baisi? Žinoma, kad ne! Pasenęs mąstymas trukdo žengti į priekį, todėl vertėtų atsikratyti tam tikrų baimių. Kaip? Perskaitykite žemiau pateiktus dažniausiai sutinkamas baimes apie dantų protezavimą ir įsitikinkite, kad bijote visai be reikalo!

Dantu protezavimasPo dantų protezavimo – „auksinė“ šypsena. Laikai, kuomet žmonės vaikščiodavo su auksiniais dantimis, jau seniai praėjo. Tokius dantis turėjo mūsų seneliai ir proseneliai, bet tik dėl to, kad to meto odontologija negalėjo nieko kito daugiau pasiūlyti. Dabar bet kuri odontologijos klinika naudoja tik pačias moderniausias priemones dantų gydymui, todėl protezai bus tokios pačios spalvos kaip ir jūsų dantys.

Kažkas sugalvojo, kad žmogus, kuriam yra atliekamas dantų protezavimas, tam tikrą laiką lieka „bedančiu“, t.y. laukdamas jam gaminamų protezų jis turi gyventi be dantų. Tai visiškai nepagrįsta baimė – odontologas rūpinasi kiekvienu savo pacientu ir nė vieno neluošina. Žinoma, kol bus gaminami protezai (nuo mėnesio iki pusės metų) teks tenkintis laikinais protezais, kurie šiek tiek padeda apsiprasti su svetimkūniu burnoje.

Dantu protezavimas – itin skausminga procedūra. Bijantys greičiausiai tiki, kad odontologas ištrauks visus dantis ir taip suluošins pacientą. Tai nėra tiesa – odontologas gali pašalinti vieną ar porą dantų jei to prireiks, o jums neteks kentėti nežmoniškų skausmų. Kaip ir kiekviena stomatologinė procedūra, taip ir ši kelia tam tikrą skausmą, bet dėl to nevertėtų labai jaudintis – tai yra normalu. Odontologas viso gydymo metu naudoja nuskausminamuosius, todėl itin didelio ir nepakenčiamo skausmų jūs tikrai nejusite.

Nepasiduokite nepagrįstiems mitams apie skausmingą dantų protezavimą. Tam tikri mitai gali mums tik pakenkti ir užkirsti kelią besigydant tam tikras ligas. Neleiskite, kad baimė jus valdytų ir atsargiai rinkitės tai, kas yra tikra, o kas – ne.