Kaip dažnai galime girdėti aplinkinius teigiant, kad jiems neįtikėtinai sudėtinga reguliariai ir sistemingai laikytis savo nustatyto kasdienio sveikos gyvensenos plano. Atrodo lyg tai būtų visuotinė ir pasaulinė problema, būdinga bet kurios šalies ir bet kurio amžiaus žmonėms. Ir šiuo atveju nėra kalbama vien tik apie sveikos gyvensenos propagavimo pradėjimą – tai padaryti labai lengvai ir paprastai gali kiekvienas. Tuo tarpu išlaikyti tokį režimą diena po dienos, vėl ir vėl – yra labai sudėtinga. Todėl būkime realistais ir nemanykime, kad jei dešimt, dvidešimt ar daugiau metų darę vieną ir tą patį dalyką, vos per keletą dienų visą tai galėsime be jokių papildomų sunkumų apversti aukštyn kojomis ir pradėti elgtis visiškai priešingai. Mūsų jau seniai susiformavę įpročiai diktuoja akivaizdžias taisykles. Kuo vieną ar kitą įprotį esame išsiugdę anksčiau, tuo jis labiau įaugęs mums į kraują, todėl natūralu, kad jo atsisakyti gali būti nelengva. Tačiau tik nesupraskite klaidingai – tai tikrai nėra misija neįmanoma. Jei pavyko vieniems, gali pavykti ir kitiems. Visa tai yra VALIOS, RYŽTO ir NUSITEIKIMO klausimas, todėl pasistenkite nepamiršti to, ką pateiksime žemiau.

Didelis entuziazmas ir tinkamas nusiteikimas. Jūs esate tam pasiruošę! Dabar yra tinkamas metas pakeisti savo gyvenimą visiems laikams! Vykite šalin bet kokias mintis apie tai, kad sveikos gyvensenos propagavimas jums yra nepasiekiamas. Jei tai gali jūsų draugas, giminaitis, pažįstamas ar vos kartą gyvenime matytas žmogus – galite ir jūs. Todėl nusiteikite pergalei ir jau nuo pirmosios dienos būsite nugalėtojai!

Atsisakymas. Daugeliui tai yra pats sudėtingiausias ir „skausmingiausias“ sveikos gyvensenos propagavimo žingsnis. Atsisakyti to, kas jums buvo ir yra labai skanu, kelia teigiamas emocijas ir siejasi su dideliu prisirišimu (o gal net priklausomybe) – yra didelis iššūkis. Tačiau jei perlipsite per save ir suprasite, kad atsisakydami to, kas jūsų kūnui yra nesveika – pirmyn judėti galėsite kur kas užtikrinčiau ir stabiliau.

Kantrybė. Bandant propaguoti sveiką gyvenseną ir siekiant pusiaukelėje nenuleisti rankų, reikia turėti didelę kantrybę. Tuo tarpu, jei iki šiol kantrybė nebuvo jūsų dorybė ir ne kartą esate pastebėję, kad kantrumo trūkumas jums dažnai pakišdavo koją, mokykitės kantrybę ugdyti. Tam yra daugybė įvairių metodų.

Pasiekimų džiaugsmas. Kiekvienas net ir labai nedidelis pasiekimas yra didžiulis žingsnelis į priekį savo tikslo link. Tačiau norint, kad tokių pasiekimų būtų daug ir jie būtų reguliarūs, tarpiniai tikslai turėtų būti kuo realistiškesni ir labiau apčiuopiami. Tai reiškia, kad nereikėtų išsikelti tik vieno paties didžiausio ir pagrindinio tikslo, kurio pasiekimui iš tikrųjų reikia ne vienerių metų. Jei išsikelsite tik tokį tikslą, jo siekti bus labai sudėtinga, nes bėgant laikui nejausite tarpinių rezultatų pasiekimo džiaugsmo.

Žingsniamačiai

Arčiau savo tikslo – su technologinėmis naujovėmis.

Technologiniai pagalbininkai. Kai kalbame apie sveikos gyvensenos propagavimą ir bandymą nepaslysti vos tik pradėjus judėti tinkama linkme, reikėtų kalbėti ir apie mūsų turimas technologines galimybes, kurių pastaruoju metu yra ne viena ir ne dvi. Kaip jau minėjome, reikia išsikelti tarpinius tikslus, todėl kai tai padarysite, progreso stebėjimas taps kur kas lengvesnis turint vieną ar kitą išmanųjį dėvimąjį prietaisą. Pavyzdžiui, tam puikiai tinka žingsniamačiai, išmaniosios apyrankės ir panašaus tipo technologiniai prietaisai. Jei kasdien prieš savo akis matysite aiškų ir tikslų progresą, puikiai suprasite, kad jūs tikrai nestovite vietoje – nepaisant to, kad galbūt pradžioje akivaizdžių pokyčių nepavyks pamatyti veidrodyje.