PomidoraiKiek iš mūsų yra susimąstę, kad pats laikas gyventi sveikai ir laimingai? Spėju, kad ne vienas ir ne du. Mes žinome, kad reikia valgyti daugiau vaisių ir ypač daugiau daržovių, nuolat mankštintis ir palaikyti gerą fizinę būklę. Taip pat pakankamai gauti vitaminų ir švaraus gaivaus oro. Nepamirškime nesveiko maisto vengimo ir buvimo gamtoje, ramybėje. Tačiau kas mus visus stabdo? Juk atrodo nėra sunku nusipirkti kokią morką ar pomidorą ir užkąsti kartu su kotletais? O ir  10 minučių pasimankštinti per dieną neatims daug laiko. Galbūt tiesiog esame labai tingūs. Tiesiog mums patogiau yra pasėdėti  prie kompiuterio ar išsitiesti lovoje. Maloniau yra skaniai pavalgyti ir savęs neriboti. O tas sveikas gyvenimo būdas…ai nuo pirmadienio.

                  Daržovės ir vaisiai yra labai svarbus vitaminų šaltinis mūsų gyvenime. Pomidorai, agurkai lengvai užauginame mūsų daržuose, o parduotuvėje ir turguje dar lengviau prieiname. Pasiimam kelis pomidorus, porą agurkų, įsimetam į pirkinių krepšelį ir einame namo patenkinti. Neskanu jų valgyti vienų? Tuomet paieškome kokių nors receptų internete. Dažnai užtenka tiesiog sumaišyti pjaustytus pomidorus ir agurkus su grietine ir pipirais ir jau turim puikų patiekalą ar bent kaip garnyrą prie mėsos patiekalų. Pomidorai ar agurkai tikrai nesukels šalutinio poveikio, o tik suteiks jums trūkstamų vitaminų.

                  Tačiau nepamirškime ir sportuoti, palaikyti savo fizinę formą. Tik nesakykite, kad nemėgstate bėgioti ar neturite tam specialių batelių. Sporto rūšių yra įvairių ir kiekvienas atras jam patinkančią. Tiesa, čia nekalbame apie šachmatus. Renkamės tą sportą, kuris verčia judėti ir dirbti raumenis. Bėgioti, plaukioti, kilnoti svorius, daryti atsispaudimus ar atsilenkimus, taip pat pritupimus ar tiesiog užsiimti jogą. Net ir raumenų pratempimas ryte ir vakare jums duos naudos.

                  Būkime šviežiame ore. Bent kartą per savaitę nuvažiuokime į gamtą ar pasivaikščiokime po parką. Išvalysime savo plaučius nuo nepageidaujamų teršalų ir jausimės tikrai geriau. O ir organizmas jums padėkos. Nepamirškime daugiau vaikščioti ir stovėti – mūsų kūnai nėra sutverti sėdėjimui ir daug sveikiau yra stovėti. Jei nuolat rūpinsimės savo sveikata, mityba, fiziniu pasirengimu, tuomet jausimės žvalūs, sveiki ir daugiau šypsosimės. Taip džiuginsime ne tik save bet ir aplinkinius.