spa dovana

spa dovana

Šiandien trijų raidžių trumpinys „spa“ dažnai skamba lyg burtažodis, kuris asocijuojasi su idile, atsipalaidavimu, poilsiu, malonumu. Spa dovana yra vienas populiariausių pasirinkimų, kai norime nustebinti artimą žmogų ar palepinti save.

Spa ir masažų nauda
Tiek spa procedūros, tiek masažai yra ne tik malonumas, bet jie turi didelės reikšmės sveikatai ir bendrai savijautai. SPA procedūros ženkliai prisideda prie geresnės miego kokybės. Šis aspektas įrodytas moksliškai ir nenuostabu, juk spa procedūros padeda atsipalaiduoti, o pailsėjęs žmogus miega daug geriau nei tas, kuris pervargęs ir nuolat jaučiantis įtampą bei galvojantis apie dar nenudirbtus darbus. Taip pat šios procedūros padeda atkurti darbingumą, suteikia naujų jėgų, energijos, ryžto. Maža to, spa procedūros gerina nuotaiką, stiprina imunitetą, tad nenuostabu, kad jos yra teikiamos visose sanatorijose.

Masazai… Pastarieji gali būti skirti atsipalaiduoti, bet viena esminių masažų paskirčių – gydyti. Tad masažai sudaro didelę dalį paslaugų asortimento sanatorijose, sveikatingumo centruose.

Populiariausios spa procedūros
Jei reikėtų įvardyti populiariausias spa procedūras, tai neabejotinai reikėtų išskirti sūkurines vonias, padedančias puikiai atsipalaiduoti ir stresą palikti užnugary. Srovelės, tekančios sūkurinėje vonioje, masažuoja raumenis, tad sūkurinės vonios naudojamos kaip gydomoji procedūra gyjant po traumų. Šiandien spa procedūros apima ne tik tas, kurios siejasi su vandeniu, bet ir įvairias kaukes, įvyniojimus, odos šveitimus ir kt. Šių procedūrų paklausa nuolat auga dėl teigiamo jų poveikio, pavyzdžiui, po jū oda tampa sveikesnė, spindinti, švelni ir elastinga.

Populiariausi masažai
Kalbant apie populiariausius masažus, tai būtina išskirti nugaros masažą, pėdų masažą, klasikinį viso kūno masažą, galvos, sprando ir pečių juostos masažą. Tiesa, masažai itin tinka kaip dovana.

Nugaros masažas puikiai atpalaiduoja, bet drauge jis labai populiarus gydymui. Jei jaučiate nuolatinę įtampą, nugaros skausmais, jei gaunate pastabų dėl ydingos laikysenos, tai verta palepinti save profesionaliais nugaros masažais. Šio tipo masažai efektyviai malšina raumenų nuovargį ir įtampą, gerina kraujotaką, medžiagų apykaitą, taip pat skatina gijimo procesus. Nugaros masažo reikšmė ypač išauga šiandieniniame gyvenime, kai daugelis mūsų gyvena gana pasyvų gyvenimą, dirba sėdimą darbą, tad nugaros masažas bus ne tik gydomoji, atpalaidavimo priemonė, bet ir prevencinė, padėsianti užkirsti kelią problemoms dėl nugaros.

Pėdų masažas labai populiarus tarp tų, kurie dirba stovimą darbą, daug vaikšto. Gydomasis pėdų masažas labai efektyvi priemonė esant plokščiapadystei, taip pat sergant sąnarių ir raumenų ligomis, turint problemų dėl kojų venų, sergant osteochondroze ir daugeliu kitų ligų. Pėdų masažas efektyviai gerina nervų sistemą, aktyvina kraujotaką, mažina net galvos skausmus ir kt.

Viena seniausių priemonių sveikatai gerinti yra klasikinis viso kūno masažas. Šis masažas teigiamai veikia visą žmogaus organizmą, padeda atsikratyti streso, įtampos, nuovargio, skausmų (pavyzdžiui, galvos, nugaros), atpalaiduoja raumenis, atkuria sąnarių judrumą, drauge tai efektyvi papildoma priemonė gyjant po traukų, lūžių. Ypač klasikinis viso kūno masažas rekomenduojamas tiems, kurie dirba sėdimą darbą. Jie turėtų periodiškai pasimėgauti viso kūno masažu. Taip pat klasikinis masažas naudingas ir nuolat patiriantiems didelį fizinį krūvį, t. y. profesionaliai sportuojantiems, taip pat dirbantiems sunkų fizinį darbą.

Galvos, sprando ir pečių juostos masažas ypač mėgiamas dėl jo atpalaiduojamojo poveikio. Šio tipo masažas puikiai pašalina įtampą, nuovargį, padega kovoti su nemiga ir puikiai veikia nervų sistemą. Tad jei patiriate didelį darbo krūvį, jaučiate įtampą, nerimą, palepinkite save šiuo masažu. O gal jo reikėtų Jūsų artimam žmogui? Spa dovana – puikus pasirinkimas.