antkakliai šunimsDažnam šuns savininkui kyla klausimas, koks pasirinkimas gali būti geresnis – petnešos ar antkakliai  šunims. Ir vienas, ir kitas pasirinkimas gali būti iš tiesų labai palankus, tačiau svarbu yra tai, kad konkrečioje situacijoje būtų priimamas tinkamas sprendimas. Taigi, kada labiau tinka antkaklis, o kada – petnešos?

Antkaklis – sprendimas nepaklusniam šuniui

Kol šuo dar tik mokosi vaikščioti greta, antkaklis gali būti kur kas geresniu pasirinkimu. Kai šuo tempia pavadį, antkaklis gali sukelti nemalonius pojūčius, taigi, sukontroliuoti šunį yra paprasčiau. Kartais šeimininkai eina lengviausiu keliu ir pasirenka vadinamąjį „griežtą“ antkaklį, teigdami, kad šuo tempia pavadį, ir nieko čia nepadarysi. Vis dėlto, toks antkaklis labiau traumuoja šunį nei jį moko paklusnumo. Taigi, kur kas palankesniu pasirinkimu bus įprastas antkaklis, kuris puikiai pasiteisins dresūros metu. Turbūt kiekvienas šunų dresuotojas patvirtins, kad mokantis bazinių komandų palankiau rinktis antkaklį, o vėliau, kai šuo taps paklusnesnis, bus galima pereiti ir prie petnešų.

Petnešos tinka įvairiam šunų sportui

Petnešos pasiteisina taip pat dažnai. Jos gali būti puikiu pasirinkimu, kai užsiimama tam tikru šunų sportu, pavyzdžiui, Canicross. Tinkamai parinktos petnešos nevaržo šuns laisvės, taigi, jis nejaučia diskomforto. Vienas dažniausių pasirinkimų šiandien – tai Julius K9 petnešos, kurios puikiai tinka ir tada, kai šuo serga įvairiomis kvėpavimo ligomis. Šios petnešos tiri iš tiesų nemažai privalumų, jos puikiai tinka įvairaus dydžio ir amžiaus šunims, taigi, visada galima parinkti pačias tinkamiausias. Kai šuo jau moka gražiai eiti greta, petnešos gali būti tikrai puikiu pasirinkimu. Nors kartais baiminamasi, kad petnešos gali nutrinti šuns kailį arba kelti diskomfortą, tačiau tuomet, jei bus pasirenkamos kokybiškos petnešos šunims, dėl to nerimauti tikrai neteks.

Taigi, negalima vienareikšmiškai atsakyti, kas yra geriau – petnešos ar antkakliai šuniui, nes tai priklauso nuo konkrečios situacijos. Tikrai visais atvejais yra galimybė atrasti tinkamiausią sprendimą, o tuomet, jei kyla tam tikrų dvejonių, paprasčiausiai  galite pasikonsultuoti su pardavėjais, kurie visada galės patarti, kokie pasirinkimai yra patys geriausi.