Braškių auginimasNors prekybos centrų lentynos ir lūžta nuo įvairiausių vaisių bei daržovių, vis dar minios lietuvių vasaros metu plūsta į sodus, daržus ir bando užsiauginti kažką savo. Vieniems tai būdas valgyti pigiau, kiti trokšta maksimaliai sveiko maisto, tretiems tai geriausias būdas atsipalaiduoti ir pasijusti nors šiek tiek kūrėju. Būna ir taip, kad nedidelis hobis vos keliuose aruose žemės perauga į tikrą šeimos verslą, išsiplečia į kelis hektarus ir tarptautines rinkas.

Dažniausiai tokie profesionalais virstantys mėgėjai specializuojasi, augina vien šilauoges, vien braškes ar net spanguoles. Tokiu atveju nereikia ypač daug žinių, daug hektarų ir įrangos, viskas optimizuota ir tikslas be galo aišku. Žinoma, taip ūkininkaujant galima smarkiai nukentėti nuo vos kelių dienų šalnų netinkamu metu tais metais, dėl kurių netenki didžiosios dalies derliaus ir metai nueina į minusą. Kita vertus, sėkmingais metais gali uždirbti tiek, kiek kokių nors javų augintojui reikia kelių metų ir daug kartų daugiau žemės.

Įvairių uogų auginimas – populiariausias būdas pradėti nuosavą ūkį, kartu ir nuosavą verslą. Jei esate linkę specializuotis vos į vieną uogų rūšį, ir reikiamas žinias sukaupti nebus labai sunku. Dažniausiai ūkininkai linkę dalintis patirtimi, tad apvažiuos kelis kolegas ar būsimus konkurentus, galima sužinoti tikrai nemažai. Auginant uogas, pavyzdžiui braškes, nereikia ir labai didelių investicijų. Pradinėje stadijoje net vieno hektaro plotas yra labai nemažai, o auginant tam tikras veisles ir nesiekiant maksimalaus produktyvumo, nereikia ir daug papildomos įrangos. Žinoma, braškių auginimas geriausiai apsimoka tuomet, jei galite sau leisti turėti didžiulius šiltnamius su automatinio laistymo įranga, tačiau visai sėkmingai galima pradėti ir nuo plyno lauko, braškių sodinukų ir kelių maišų trąšų. Na o augant jau galima investuoti ir į įvairią įrangą bei statinius.

Vis tik daugelis augintojų mėgėjų taip ir lieka savo keliuose aruose. Ir greičiausiai jie teisūs – hobį ir pramogų pavertus verslu galima lengvai netekti savo mėgiamo užsiėmimo. O ir vien sau auginant tiek daržoves, tiek vaisius ar uogas galima ir sau sutaupyti, ir sveikai pavalgyti, ir džiaugtis gyvenimo pilnatve. O ir savam sklype galima daug eksperimentuoti ir su veislėmis, ir su įranga, ir su auginimo subtilybėmis, o kartais išmanyti ir gerokai daugiau nei profesionalas.