pro(1)Tūkstančiai jaunų žmonių šiandien skuba. Skuba į darbą, skuba mokytis, skuba pramogauti, skuba namo – skubėjimas dabar neišvengiamas ir dėl pasikeitusio visuomenės gyvenimo būdo, požiūrio, siekio. Priežasčių daugybė, tačiau faktas vienas – laiko svarba jauno žmogaus gyvenimo ypač didelė, tad reikia jį tinkamai planuoti.

Tie, kurie skuba, turi labai gerai planuoti savo laiką. Neužteks turėti gero ir tikslaus laikrodžio, net jei tai ypač kokybiški ir tikslūs swiss legend laikrodžiai, reikia gebėti į tą laikrodį pažiūrėjus susidėlioti savo darbus ir prioritetus, rasti laiko laisvalaikiui, pabūti su draugais, šeima, aplankyti vyresniuosius savo šeimos narius…

O laiką ėda neretai net labai keisti dalykai. Pavyzdžiui: laiptinės valymas, laukimas autobusų stotelėje, neoptimali kelionė į darbą (per piką), lėtas interneto ryšys ir dar n visokių, kartais absurdiškų, veiksnių.

Jei laiptinės valymas gali būti patikėtas tuo užsimančiai įmonei, tai laukimas autobusų stotelėje ne visada gali būti sutrumpintas, nes dėl to kalti grafikų sudarinėtojai, kurių logika kartais visai nesuvokiama. Geriausia išeitimi būna savo automobilio įsigijimas ar pasinaudojimas taksi, siekiant sutaupyti – kooperavimasis su kaimynais, kolegomis. Tai ir greičiau, ir pigiau, dažnu atveju.

Panašiai ir su statybos, remonto darbais – patiems atlikti juos gal ir pigiau, bet gali užtrukti kone amžinybę, tuo tarpu specialistai ateina, padaro, išeina, gavę tam tikrą užmokestį už savo darbus. Pagalvokite apie tai kas kartą, kai sumąstote taupyti pinigų laiko sąskaita.

Vertinti savo laiką labai svarbu, ypač kai jo, skirtingi nei daugumos kitų resursų, faktiškai neįmanoma įsigyti daugiau. Tai yra, para visiems žmonėms turi 24 valandas (išskyrus mokslininkams, kurie apskaičiuoja paros ilgį tūkstantosiomis sekundžių dalimis), visi mes turime savo gyvenimo pradžią ir pabaigą, tuo tarpu pinigų galime uždirbti daugiau, sandėlyje vietos padauginti galime įrengdami priestatą ar įsigydami kitą, taip pat ir automobiliu, būstu. Taigi, laikas yra konkretaus dydžio ir nieko nepakeisime, galime tik geriau jį planuoti, patikėti kai kuriuos darbus specialistams, tuo metu užsiimdami tais darbais, kuriuos išmanome mes patys ar palepindami save įdomiu laisvalaikiu, šeimos šiluma.