ŠunysSakoma, kad šunys yra geriausi žmonių draugai. Ko gero, nerasime prieraišesnio ir paklusnesnio ir geresnio draugo, nei šuo. Tinkamai juo rūpinantis ir skiriant dėmesio, iš tiesų galima turėti tikrai labai gerą ir ištikimą draugą. Tačiau juk ne visiems šunys patinka. Tad kokį tuomet augintinį rinksimės? Kačiuką, vėžliuką ar triušiuką? O gal galima ir auginti ir dar ką nors? Gal šešką? Pakalbėkime apie tai, kokie augintiniai yra populiarūs Lietuvoje ir kaip juos reikia prižiūrėti, kaip jais rūpintis. Kaip elgiasi įvairūs augintiniai ir kokiems žmonėms kokie augintiniai labiau tiks ir patiks. Juk renkamės draugą keliems ar keliolikai metų, tad turime rinktis labai atsakingi, gerai viską apgalvoti ir prisiimti atsakomybę už savo pasirinkimą ir augintinį.

                  Katės yra gerokai sėslesni gyvūnai nei šunys. Jų nereikia vedžioti į lauką, jos mieliau guli šiltai prie radiatoriaus, miega, kartais pavalgo, o kartais net ir pažaidžia. Iš tiesų, katę šiuo atžvilgiu prižiūrėti yra paprasčiau nei šunį. Su šuniu juk reikia 2 – 3 kartus eiti į lauką, su juo palakstyti, pažaisti. Jei jums ir užtenka ramaus pasivaikščiojimo, tačiau jūsų šuniukui juk norisi lėkti, bėgti, žaisti ir išlieti energiją. Todėl šunys laikomi aktyviais augintiniais, kuriems paprastai reikia ir aktyvaus šeimininko.

                  Yra ir mažesnių augintinių, nei visų taip pamėgti šunys ir katės. Tai įvairiausi žiurkėnai, pelytės, degu, šeškai, burundukai, voverės ir vėžliukai. Kitiems gi ir žuvyčių užtenka. Tiesa, joms reikia brangesnės įrangos. Visų pirma, teks nusipirkti akvariumą, tuomet grunto, vandens filtrą, aeratorių, lempą, rasti vietą, kur akvariumas stovės, keisti ir papildyti vandenį ir nepamiršti žuvyčių pamaitinti. Visgi žuvytės tiks tiems, kam nereikia pašėlusio, aktyvaus ir triukšmingo augintinio. Be to, žuvys nesišeria, visur nemėto savo pūkų ir nevaikšto naktimis po namus, prašydamos atidaryti duris.

                  Maži gyvūnėliai tikriausiai gyvens narvelyje. Jiems reikės paruošti gruntą, jį keisti, pasirūpinti, jog visuomet būtų maisto ir vandens. Ir žinoma, pramogų. Ar tai būtų paprastas bėgiojimo ratukas ar įvairūs tuneliai ir labirintai – visi juk mėgsta žaisti. Taigi, gerai pagalvokite ir apsvarstykite, kokį augintinį norite auginti ir pamatyti kiekvieną vakarą grįžę iš darbo. Ar jus pasitiks mielas šuniukas ar išalkęs katinas, o gal tiesiog ramiai plaukiojančios ir raminančios žuvytės.