Kiekvienais metais žinomi slidžių gamintojai, tokie kaip: Atomic, Volkl, Rossignol, Salomon, Nordica, Dynastar ir kt., išleidžia vis naujus gaminius į rinką. Kalnų slidės vis labiau tobulėja ir modernėja, nes jų gamybos procese yra taikomos vis naujesnės ir pažangesnės technologijos. Būtent dėl šių priežasčių net ir patyrę slidininkai susiduria su aibe klausimų renkantis naujas slides kalnų slidinėjimo sportui.

Kalnu-slides

Žiemos sporto inventorius dažnai yra pasirenkamas pagal specialias charakteristikas. Viena iš jų yra slidžių ilgis. Slides rekomenduojama pirkti tokio ilgio, kad jos būtų 10-20 cm trumpesnės už patį slidininką. Ilgesnes slides įprasta rinktis patyrusiems slidininkams, kurie mėgsta didesnį greitį, man tai padeda išlaikyti kontrolę ir stabilumą. Visgi, pradedantiesiems rekomenduojama pradėti nuo trumpesnių slidžių, kurios puikiai tinka trumpų distancijų ir aštresnių posūkių trasose.

Slidėms svarbus yra ne vien dydis, bet ir jų kietumas. Ši savybė itin svarbi profesionaliems sportininkams, nes kietų ir itin kietų slidžių valdymas yra patogesnis ir paprastesnis. Visgi, tai reikalauja kur kas daugiau pastangų, jėgų ir patirties. Kietos kalnų slidės nėra rekomenduojamos pradedantiesiems, tad jei į kalnus važiuojate ne treniruotis, o aktyviai papramogauti, labiau verta minkštas slides. Jos yra geriausias pasirinkimas pradedančiajam. Populiariausias yra vidutinio kietumo slidžių pasirinkimas, kadangi jos trasoje nevargina slidininko ir yra tinkamos įvairių trasų tipams.

Neverta pamiršti ir slidžių posūkio kampo. Jis priklauso nuo slidžių formos ir jų ilgio. Posūkio kampas dažnai yra vadinamas radiusu, o jį matuojame paprastai metrais. Kitaip tariant, radiusas rodo, per kiek metrų bus įveiktas posūkis, jei posūkio metu bus taisyklingai atliktas manevras. Ši charakteristika yra taip pat labiau aktuali pažengusiems sportininkams, tad pradedančiajam rekomenduojama rinktis standartinio posūkio kampo slides. Jos tokioje situacijoje pasitarnaus geriausiai.

Slidžių gausu įvairiose pardavimo vietose, tad natūralu, kad jų pasirinkimas gali suklaidinti ne vieną pirkėją. Svarbu, kad kalnų slidės būtų pasirenkamos tinkamai, todėl labiausiai rekomenduojama dėmesį atkreipti į jų ilgį, plotį, kietumą ir posūkio kampą. Jei slides pagal šias savybes pasirinksite tinkamai, galėsite mėgautis geriausiu sukibimu su sniego danga bei kontrole leidžiantis nuo bet kokios kalvos.