Žmonės savo išmintį knygose užrašo jau daugiau nei 5000 metų. Tai reiškia, kad kiekviena problema, su kuria susiduriame, kiekviena klaida, kurią mes padarome, kiekvienas klausimas, kuris mums iškylą, jau tikrai yra išspręstas kažkurioje iš visų per šį laikotarpį parašytų knygų. Deja, visos šios išminties šaltiniu – knygomis – vidutinis statistinis šių laikų gyventojas negali pasinaudoti dėl vienos labai paprastos priežasties – greito gyvenimo tempo. Taigi, norint rasti kompromisą, reikia suderinti greitą gyvenimo tempą su išminties pilnomis knygomis, o tai paprasčiausiai padaryti – išmokstant greitojo skaitymo subtilybių.

Štai 3 technikos, padėsiančios jums greičiau ne tik skaityti, bet ir suprasti knygas:

• Visą laiką knygą turėkite šalia

Pasiimkite knygą visur, kur tik einate. Kai tik turite laisvą sekundėle ne maigykite savo išmanųjį telefoną,  žaisdami naujausią žaidimą, o skaitykite. Valgykite skaitydami, važiuokite autobusu skaitydami, net dirbkite skaitydami! Neeikvokite laiko veltui ir pastebėsite kaip įveikiate net storiausias knygas, į kurias anksčiau būdavo baisų net ir pažiūrėti.

• Išsiugdykite įprotį

Mūsų įprastų įpročių, besiformavusių mūsų visą gyvenimą, keitimas – baisiai sudėtingas ir daug valios reikalaujantis procesas. Jeigu netikite manimi, paklauskite kiekvieno, kuris bandė numesti svorio ar atsikratyti rūkymo. Moksliniai tyrimai įrodė, kad naujas įprotis susiformuoja kartojant konkretų veiksmą 21 dieną, todėl jums tereikia 3 savaites kiekvieną vakarą iš eilės paskaityti bent po dešimt puslapių ir aš Jums prižadu – tapsite skaitymo mašina, kuri negali savo gyvenimo įsivaizduoti be knygos šalia.

Modernizuokite skaitymą

Šiame naujųjų technologijų amžiuje skaityti knygas taip pat, kaip skaitė mūsų tėvai, seneliai, netgi proseneliai, būtų mažų mažiausiai kvaila. Todėl reikia nebūti perdėtai bailiam ir bijoti kompiuterių apokalipsės, kuri totaliai sunaikins knygas ir skaitymą, o suprasti, kad  kompiuteriai ir knygos gali būti draugais, tiesiog reikia mokėti suderinti jų abiejų teikiamą naudą. Šiuolaikiniame internete pilna virtualių bibliotekų, knygų parduotuvių, nemokamų knygų talpyklų, kurių kūrinius lengviausiai galima persikelti į bet kurį naujausių mobilų įrenginį. Perspėju, knygos kompiuteryje ar planšetėje skaitosi kur kas greičiau!