Kuo skiriasi išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai?
Dar visiškai neseniai visi naudodavomės paprastais, dideliais mobiliaisiais su ganėtinai primityvia klaviatūra. Ilgainiui patobulėjus technologijoms atsirado galimybė įrenginį paploninti bei visiškai atsikratyti integruotos klaviatūros. Šiandien išmanieji telefonai neabejotinai yra užkariavę rinką: juos turime kone kiekvienas. Šių įrenginių pagalba itin dideliu greičiu naršome internete, skaitome naujienas, žiūrime serialus, žaidžiame video žaidimus bei atliekame daugybę kitų funkcijų. Šiems įrenginiams pasiekus populiarumo aukštumas tikimasi, jog ne trukus planšetiniai kompiuteriai padarys tą patį. Taip pat tikimasi, jog vieną dieną šie produktai taip plačiai priimti visuomenės. Todėl šiame straipsnyje aptarsime kuo skiriasi išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai bei kuo skiriasi patirtis naudojant šiuos įrenginius.
Išmanieji telefonai idealūs skaityti, planšetiniai kompiuteriai – rašyti
Dauguma mūsų mėgstame skaityti pasaulio naujienas. Tačiau tam tikrai nėra būtinas 10 colių įstrižainės ekranas. Kur kas geriau mažesnis ekraniukas, kurį patogu laikyti tiek laukiant eilėje pas gydytoją, tiek lovoje prieš užmiegant. Net ir ne patys didžiausi išmanieji telefonai dažniausiai turi pakankamai didelį ekraną, kad galėtumėte patogiai skaityti naujienas. Tad jei pagrindinis jūsų poreikis yra skaitymas bei bendravimas per socialinius tinklus, mažiukas įrenginys yra kur kas patogesnis ir praktiškesnis. Vis dėlto, planšetiniai kompiuteriai – tai hibridas tarp tokio mobiliojo ir nešiojamojo kompiuterio. Todėl jei esate studentas, kuriam nuolatos reikalingas kompiuteris, visuomet reikalinga galimybė ką nors užsirašyti, šis sprendimas pranoks bet kokį kitą variantą.
Išmanieji telefonai bei jų pranašumai
Kad ir kaip bebūtų, nors planšetiniai kompiuteriai ir yra nešiojami, išmanieji telefonai itin lengvai telpa į kišenę. Kaip tik todėl pastarieji naudojami kur kas dažniau. Kad ir kur beeitumėte, visuomet pasiimsite kompaktišką mobilųjį, tačiau vadinamoji „tabletė“ jau reikalauja kuprinės ar rankinuko. Kitas aspektas – mažytis mobilusis kone visuomet yra kur kas asmeniškesnis bei privatesnis įrenginys. Juk retai su kuo nors juo dalinamės. Tuo tarpu planšetiniai kompiuteriai gali patekti ir į sutuoktinio, kitokių artimųjų ar net draugų rankas. Kadangi jais komunikuojame mažiau, atitinkamai ir asmeninės informacijos juose ne tiek daug.
Planšetiniai kompiuteriai – darbo įrankis
Apibendrinant galime teigti, jog išmanieji telefonai kur kas dažniau naudojami pramogoms. Kadangi „tabletės“ tėra mobiliojo bei nešiojamojo kompiuterio junginys, per didelis daugelio kišenei, jos kur kas labiau tinkamos darbui. Tuo tarpu išmanusis – asmeninė komunikavimo priemonė, kuria su aplinkiniais dalinamės kur kas rečiau.