Jeigu mėgstate skaityti, turbūt susiduriate su nepatogumais, kai norite pasiimti į kelionę kelias knygas, tačiau jos visos užima per daug vietos ir per daug sveria? Ką darote tuomet? Renkatės vieną knyga, o kitas paliekate namuose? Tokiu atveju, atostogų pabaigoje jums gali ir pritrūkti literatūros ramiam vakarui su knyga. Kokia galima išeitis iš tokios situacijos ir kaip, kad ir kur bebūtumėte, turėti visuomet šalia knygą, o gal net ir ne vieną? Paslaptis paprasta – tai elektroninės skaityklės:  https://www.b-a.eu/c2720/plansetiniai-kompiuteriai–e-skaitykles. Šios skaityklės gelbsti ne vieną mėgstantį skaityti žmogų, jomis naudojasi tiek jauni žmonėms, tiek vyresni. Nesunku pamatyti žmogų autobuse, oro uoste ar kokioje laukimo salėje rankose laikantį ne išmanųjį telefoną, o būtent tokią skaityklę. Tad kokie gi jų privalumai ir kodėl ir jūs turėtumėte vieną jų įsigyti?

                  Visų pirma, į elektroninę knygų skaityklę galima įsirašyti keliasdešimt ar net kelis šimtus knygų. Jos gali būti įvairių formatų: pdf, doc, epub, mobi ir kitų. Tiek knygų nesutalpinsite jokiame lagamine, tad tai vienas didžiausių šių skaityklių privalumų. Tačiau jūs galite paklausti, o kaip gi akys, kurios nuolat vargs žiūrėdamos į šį elektroninį šviečiantį ekraną? Juk tai toli gražu ne tas pats, kad popierius. Čia atsiskleElektrinė skaityklėidžia dar vienas šių puikių prietaisų privalumas. Tokios skaityklės yra skirtos tik skaitymui ir jas kuriant buvo stengiamasi jas padaryti kuo artimesnes tikrai knygai. Todėl tokios skaityklės naudoja ne įprastus skystųjų kristalų ekranus. Jose yra naudojama elektroninio rašalo technologija, tad vaizdas skaityklėje yra visai kitoks, nei kad planšetiniame kompiuteryje ir jis nevargina akių. Juolab, kad dauguma skaityklių neturi net pašvietimo. Jas galite apšviesti dienos šviesa ar skaitydami įsijungę lempą – visai kaip su tikra knyga. Tiesa, jei planuojate naudoti elektroninę skaityklę naudodami dirbtinį šviesos šaltinį, rinkitės matinį ekraną, kuriame nesimatys atspindžių nuo lempų.

                  Gerai gerai, sutalpinsiu daug knygų, ekranas nevargins akių, tačiau… tačiau man reikės į kelionę imti dar vieną papildomą įkroviklį, kad nuolat palaikyčiau savo skaityklę įkrautą! Štai dabar jau klystate. Kadangi šios skaityklės, kaip minėta anksčiau, nenaudoja įprastų skystųjų kristalų ekranų, tai ir energijos jos išnaudoja žymiai mažiau. Paprastai, nuolat naudojant tokią skaityklę, ją reikės įkrauti kartą per mėnesį, o jei skaitote rečiau, galite pratęsti šį laikotarpį net iki trijų mėnesių! Argi tai nepatogu? Jums nereikės kasdien galvoti, ar rytoj užteks energijų skaityklėje ir ar galėsite atsiduoti savo mėgstamai veiklai. Tai tikrai didelis privalumas. O jei vis tiek nerimaujate, rinkitės elektroninę skaityklę su kuo talpesniu akumuliatoriumi, taip dar labiau pratęsite skaityklės veikimo laiką. Šiuolaikinės elektroninės skaityklės (rinkitės čia) gali pasiūlyti ir Wi-fi funkciją. Taigi, sėdėdami, pavyzdžiui, oro uoste, galėsite su skaitykle naršyti internete ir pasitikrinti skrydžių tvarkaraščius ar nuveikti kitus darbus. Nors skaityklė ir nepakeičia planšetės, tačiau ji turi daug kitų privalumų, kurie itin praverčia keliaujant ir mėgaujantis savo pomėgiu – skaitymu.