Daugelis žmonių, kurie įsigyja šunis, tai daro todėl, kad nori užpildyti atsiradusią tuštumą ir stengiasi į savo gyvenimą įnešti daugiau naujų spalvų. Šuo gali tai suteikti, tačiau tik tuomet, jei juo tinkamai pasirūpinsime. Turite suprasti, kad jei įsigysite šunį, juo reikės labai nuoširdžiai ir dėmesingai rūpintis – priešingu atveju jis negalės gyventi pilnaverčio gyvenimo. Jei jūsų augintinis jausis mylimas ir bus prižiūrėtas, tuomet galite neabejoti, kad jis sumažins jūsų jaučiamą stresą, taip pat privers jus dažniau nusišypsoti ir į savo gyvenimą pažvelgti visiškai kitomis akimis. Trumpiau tariant, jei rūpinsitės savo šuniu – jis taip pat rūpinsis ir jumis.

Berno zenenhundai

Todėl pirmiausia nuspręskite, kuri šunų veislė jūsų manymu atitinka visus jūsų keliamus reikalavimus? Galbūt tai yra Berno zenenhundai? O gal visiems puikiai pažįstamas Vilksunis? Jūsų sprendimas turės labai didelės įtakos tolimesniam gyvenimui – tiek jūsiškiam, tiek ir jūsų pasirinkto augintinio. Įdomu, kaip tai susiję?

Supraskite, kad kiekviena šunų veislė pasižymi skirtingomis savybėmis. Vieni yra labai prieraišūs ir paklusnūs, o tuo tarpu kiti laikomi individualistais, nepaisant to, kad jiems gali būti skiriama labai daug dėmesio. Nors tai tik vienas pavyzdys iš daugelio, jis puikiai parodo, kad šuns veislė turi tiesioginės įtakos jo charakteriui ir fizinio aktyvumo lygiui (jau nekalbant apie šuns dydį, priežiūros specifiką, kailį, sveikatą ir kt.).

Žinoma, nors nemaža dalis žmonių savo būsimą augintinį renkasi atsižvelgdami tik į jo išvaizdą, tai neturėtų būti kriterijus pagal kurį pasirinktumėte ir savąjį šunį. Jei nesivadovausite gražios šuns išvaizdos aspektu – galite neabejoti, kad jūsų pasirinkimas bus sėkmingas. Susitelkite į šuns charakterį, būdą, dydį, fizinį aktyvumą ir pan. Be to, nereikia pamiršti, kad kiekvieno augintinio priežiūra taip pat turi savą specifiką, todėl jei jūs nesate pasiruošę labai daug dėmesio, laiko ir pastangų skirti augintinio priežiūrai, tuomet turėtumėte pasirinkti tokią šunų veislę, kuri apibūdinama kaip nelepi, paklusni ir labai lengvai dresuojama. Tai leis jums išvengti daugybės įvairių galimų nepatogumų.