Sapnininkas visiemsNuolat besisukančiame pasaulyje, gyvenant nuo algos iki algos, bandant atrasti save ir galų gale pradėti gyventi kažkaip kitaip, kartais griebiamasi keisčiausių būdų gyvenimui pakeisti. Įvairūs kursai, seminarai, savišvietos knygos, meditacinės kelionės ir net ženklų ieškojimas – bet kas gali tapti tuo pačiu ir tramplynu į naują gyvenimą, bet kartu ir eiliniu beverčiu nukrypimu. Netgi savo sapnuose žmonės tikisi atrasti save, savo tikrąjį kelią, o gal net laimėti loteriją. Tad nieko keisto, kad sapnininkas yra gana nemažos dalies žmonių kasdieninis palydovas. O gal šį kartą pasiseks?

Pasaulis didelis, o dideliame pasaulyje galima atrasti įvairiausių istorijų. Kai kurie susapnuoja kur susipažins su savo žmoną – ir taip įvyksta, kiti nelaimėliai sapne išsipranašauja savo ligą, kam pasiseka – susapnuoja laimingus loterijos skaičiukus ir iš tikrųjų laimi. Tokios istorijos, iš gausybės atrinkti vienetai, įkvepia ir daug kitų žmonių, patikima, kad būtent sapnas gali atnešti kažkokią naudą, kažkokį ženklą, kuris pakeis gyvenimą. Ir dažnai nepagalvojama, net nepasvarstoma, kiek tie atitikimai gali būti tikrų sapnų galios atspindys, o kiek tiesiog atsitiktinumas, vienas iš milijonų, tačiau priverčiantis patikėti daugelį.

Bet turbūt nėra ko norėti – kuomet gyvenime nesiseka, kuomet kamuoja vienoks ar kitoks liūdesys, kuomet savo pastangoms jau nebėra jėgų, mistinių ženklų ieškojimas – tikrai nebloga laisvalaikio priemonė. Reikia tikėtis, kad sapnininkas visiems tokiems būtų kažko gero pranašo, kad galbūt įkvėptų gyventi, veikti, bet ne atvirkščiai. Juk žmogus, stipriai tikintis savo sapnų galia ir susapnavęs, jog jo knyga taps bestseleriu ir pakeis jo gyvenimą, puls tą knygą rašyti. Nors niekada nieko panašaus nedarė. Ir galbūt jam tikrai pasiseks. O jei ir ne, tas ryžtas, ilgalaikio ir tikrai nemažo tikslo siekimas gali net ir visišką paniurėlį išmokyti gyventi. Gyventi taip, kaip turbūt iš tikrųjų ir derėtų – lemiantis savo pastangomis, savo protu, savo jėgomis, mokantis iš savo klaidų ir gebant apskaičiuoti būsimo tikslo naudą, neneriant aklai į keistas avantiūras ar juo labiau gyvenant pasyviai ir laukiant dangaus malonės, kuri per sapną kažkokiu būdu turėtų pakeisti gyvenimą. Tad tikėkimės įkvėpimo gyventi ir veikti, o ne laimingų loterijos skaičių, ir tikimybė gyvenime laimėti gerokai išaugs.