Ar jus karts nuo karto apninka jausmas, jog stovite vietoje? Jog jūsų kasdienis planas susideda tik iš namai–darbas–namai ir kasdienių rutininių smulkmenų: pasisėdėjimo su draugais, apsipirkinėjimo, problemų sprendimo ir pan., tačiau iš to nepasisemiate peno protui, o kartais – ir sielai? Ką daryti, jeigu yra pajuntamas noras tobulėti, tačiau nėra galimybės tam skirti nei daug laiko, nei pakankamai investicijų? Šiai problemai išspręsti pateikiame 6 efektyvius būdus, kuriuos naudodami pajusite, kaip jūsų intelektinis pasitenkinimas didėja ir, galbūt, darotės po truputį laimingesni. Iš karto norime užbėgti įvykiams už akių – tai nepareikalaus kažko ypatingo! Vienas tokių receptų yra leidinių prenumerata – sužinokite, kuo tokie ir panašūs būdai jums pagelbės.
1. Parodų lankymas
Pripažinkite, retas prisiverčia apsilankyti parodose ir dažniausia priežastis būna ne noro stygius, o suvokimas, kad nieko nesuprantate apie dailę, juvelyriką, skulptūrą ar kitą vaizduojamąjį meną. Tačiau receptas yra paprastas – net jei nieko nenutuokiate apie eksponatų autorių ir jo kūrybą, tai yra puiki proga praplėsti žinias: išsirinkite, kur norėtumėte nueiti, ir pasidomėkite artėjančiu renginiu. Sužinokite, kokia proga jis rengiamas, pasiskaitykite apie eksponatų autorių (-ius) ir nuėję galėsite atpažinti būdingiausius kūrybos bruožus, lavinti meninį skonį, be to teoriškai bei praktiškai praplėsite žinias.
2. Leidinių prenumerata
Prenumerata yra greitas būdas į pažinimą – žurnalai šiuo metu yra patys įvairiausi, tad tikrai rasite savo mėgstamos srities leidinį: fotografija, interjeras, istorija, mokslas, mada, automobiliai… Galima vardinti ir vardinti temas, kuriomis žurnalų prenumerata jus pasieks kiekvieną mėnesį. Prenumeratos gali būti ir kelių leidinių, tad drąsiai galite gilintis įvairiomis kryptimis. Kiekvieną rytą pusryčiaujant ar per pietų pertrauką paskaitykite bent po vieną straipsnį ir kasdien jausitės tobulėjantys ir kaupiantys jums įdomių bei aktualių žinių bagažą.
Pirkti kiekvieną mėnesį žurnalus tikrai neapsimoka, nebent kas kartą norite kitokio, o norintys dar labiau sutaupyti gali palaukti šventinių laikotarpio, nes tuomet pigiau kainuos prenumerata. Akcija taip pat pasitaiko įvairiuose internetiniuose puslapiuose.
3. Knygų skaitymas
Galite sakyti, jog tai nuvalkiotas ir banalus patarimas, tačiau niekas nepaneigs, jog efektyvus. Knygos atveria kitą pasaulį, skatina vaizduotę, plečia pažinimo ribas. Tai verčia mus tapti intelektualesniais ir supratingesniais, tad gera knyga niekada nepamaišys. Bent valandėlė skaitymo prieš einant miegot suteiks naudos ir protui, ir sielai.
4. Seminarai
Skubančiame pasaulyje ilgalaikiams, kelių mėnesių trukmės kursams dažniausiai nėra laiko, tad seminarai yra ideali alternatyva gauti žinių iš profesionalų. Kelių valandų ar dienų seminarai bent kelis kartus per metus neleis atitrūkti nuo tobulėjančios, nuolatos į priekį žengiančios aplinkos, o jūs tolygiai kelsite savo kvalifikaciją norimoje srityje – darbo arba hobio.
5. Internetiniai seminarai / kursai
Tai neretai tampa pigesne ir labiau laiką taupančia alternatyva nei „gyvi“ seminarai ir kursai. Internete galima rasti net nemokamų pamokų, kurias peržiūrėti galite per kelis kartus, jei nespėjate jo padaryti vienu „prisėdimu“. Taip pat internetinių seminarų, kursų ar pamokų privalumas yra tas, jog juos galima atsisiųsti ir žiūrėti tiek kartų, kiek tik norite.
6. Patys ieškokite informacijos
Tai paprastas ir praktiškas būdas domėtis VISKUO. Receptas toks: susirašykite jus dominančias sritis / temas, pavyzdžiui: gyvūnija, kulinarija, fotografija ir t. t. Tuomet kiekvieną dieną skirkite tiek laiko, kiek galite, ir savo kompiuteryje atsiverkite „Google“ – gal skamba kvailai, tačiau sužinosite labai daug informacijos ir nuolatos, kol dėsite pastangas, plėsite savo žinias.