Galbūt pastaruoju metu pradėjote papildomą komercinę veiklą ir ieškote žemės sklypų, kuriuose vėliau galėtumėte statyti gyvenamuosius namus, skirtus pardavimui? Jei taip, galite būti tikri, kad šia veikla pastaruoju metu verčiasi labai didelė dalis NT rinkos dalyvių. Trumpiau tariant, šiomis dienomis tai yra labai paklausi ir pelninga sritis. Tačiau vėlgi, reikia atminti, kad jei užsiimsite žemės sklypų pirkimu ir namų statymu, turite būti labai gerai susipažinę su NT įstatymine baze, taikomais reikalavimais, dabartiniais standartais ir kitomis aktualijomis.

Kadastriniai projektai

Taip pat reikėtų pagalvoti, kokį namų statymo principą pasirinksite. Vieni šios rinkos dalyviai perka nedidelio ploto sklypus, juose pastato namą ir jį parduoda – tuomet visas šis procesas vykdomas iš pradžių. Tuo tarpu kiti NT rinkos dalyviai elgiasi šiek tiek kitaip – labiau kompleksiškai. Pastarieji įsigyja didelio ploto žemės sklypą, padalina jį į skirtingas dalis, o tuomet skirtinguose sklypo dalyse vykdo gyvenamųjų namų statybos darbus. Tai reiškia, kad tokiu būdu padidinamas pelningumas ir pagreitėja atsiperkamumas. Žinoma, tokio pasirinkimo atveju būna reikalingi kadastriniai projektai. Tiesą sakant, kadastriniai projektai gali būti reikalingi ir tuomet, jei norite pakeisti įsigyto žemės sklypo paskirtį ar atlikti kitus su sklypu susijusius veiksmus.

Be abejo, investavimas į tokio pobūdžio NT projektus nėra lygiai tas pats, kas investuoti į kitas sritis. Reikia atminti, kad gyvenamųjų namų statybos darbai reikalauja laiko. Kita vertus, daugelis veiksmų priklauso ir nuo jūsų turimo biudžeto. Tai reiškia, kad kuo didesnes investicijas galite skirti, tuo greičiau galite „išauginti“ naują gyvenamųjų namų kvartalą. Be to, pastaruoju metu daugybė gyventojų iš miesto keliasi į priemiesčius, įsigydami nuosavus namus ar kotedžus, todėl vos tik pradėję statybas, iš anksto galite paskelbti ir apie būsimų NT objektų pardavimą. Tiesą sakant, taip elgiasi labai didelė dalis NT rinkos dalyvių. Tai padeda pagreitinti investicinį atsiperkamumą. Kaip bebūtų, prieš pradėdami tokio tipo veiklą, turėtumėte pasitarti su ilgametę patirtį turinčiais NT specialistais ir taip pat įvertinti dabartinę statybų rinką.