Vonios kambario atnaujinimą planuokite labai kruopščiai ir rūpestingai – ypač, jei jis mažas, siauras arba pernelyg ilgas. Pirmiausiai jį išmatuokite ir, atsižvelgę į visus išlenkimus ir nišas, tiksliomis proporcijomis pažymėkite milimetriniame popieriuje masteliu 1:20. Šiame plote mėginkite įvairiais variantais išdėlioti tokiu pat masteliu iškirptus būtinų baldų ir santechnikos modelius. Skirkite pakankamai erdvės, kad galėtumėte patogiai įrengti santechniką, pavyzdžiui, atstumas nuo klozeto iki kito santechnikos objekto turėtų būti ne mažiau kaip 60 cm. Stenkitės išvengti kampų ir briaunų – tai apsunkins vonios tvarkymą.

Jei patalpa gana didelė, įrenkite ir dušą, ir vonią. Taupydami vietą, galite atsisakyti vonios, ypač tada, jei bute gyvens jauni, darbais užsiėmę žmonės. Kita vertus, vonia vonios kambaryje suteikia idealią galimybę atsipūsti ir gerai pailsėti po sunkios darbo dienos. Tačiau jei vonios kambarys tikrai nedidelis ir telpa tik dušas, atskirkite jį nuo likusios patalpos tvirta, mūrine sienele, stiklinėmis durimis arba lengva, stumdoma pertvara. Jei patalpa maža ir tarpinės sienos išmūryti neįmanoma, verčiau rinkitės dušo kabiną su stumdomomis (ne varstomomis) perregimomis (ne matinėmis) durimis ir sekliu padėklu. Tokia dušo kabina iš karto pritvirtinama prie plytelėmis išklotos sienos. Jei vonios kambaryje vietos užtenka ik voniai, dušu galite naudotis stovėdami vonioje, o vietoje vonios užuolaidos įsirenkite stumdomą sienelę. Norėdami ją pritvirtinti prie sienos ir lubų, prisukite specialius profilius.

Santechniką ir vonios baldus vonios atnaujinimui rinkitės labai atsakingai, nes tai yra prekės, kuriomis intensyviai naudositės kasdien ir keletą metų į priekį. Reikalingą informaciją apie modelius, kainas ir pan. rasite internete, bet dar geriau būtų pasikonsultuoti su patyrusiu ir sąžiningu vonios įrangos bei vonios baldų specialistu. Atkreipkite dėmesį į santechnikos ir baldo kainą, taip pat kokioje valstybėje jis buvo pagamintas. Beje, kaina proporcingai didėja atsižvelgiant į dizainą.

Įsigydami naują klozetą išsiaiškinkite, iš kurios pusės prie jo bus prijungiamas vandens įvadas (iš apačios ar iš šono) ir kaip vanduo ištekės iš jo – vertikaliai (statmenai į grindis), horizontaliai ar 45 laipsnių kampu. Klozetas vertinamas ir pagal tai, kaip nusiplauna kriauklės turinys. Naujausi klozetų modeliai neprisukami varžtais prie grindų, o priklijuojami specialiais klijais.

Pastaraisiais metais didelę paklausą turi sieniniai klozetai, sumažinantys ankštumo įspūdį vonios kambaryje. Naujausiuose tualeto kriauklių modeliuose vandens nuleidimo dėžėje yra padarytas specialus skyrelis gaiviesiems tualeto strypeliams: kaskart, kai nuspaudžiamas vandens nuleidimo mygtukas, klozetas prisipildo putojančio, kvapnaus vandens.