Butų gyventojams dažniausiai atitekančio vandens kokybę rūpintis jau nebereikia – vandenį tiekiančios bendrovės pasirūpina ir jo išgavimu, ir tiekimu, ir filtravimu bei kokybės užtikrinimu. Kartais butų savininkai renkasi paprastus buitinius vandens filtrus jo kietumui sumažinti, jeigu kalcio junginių jame yra per daug. O štai privačių namų savininkai, pasidarę vandens gręžinius, paprastai turi kovoti ne tik su vandens minkštinimu, bet ir geležies iš jo pašalinimu – o tai yra brangus malonumas.

Kalbant apie privačius namus, gana dažnai vandens filtravimas apjungia tiek nugeležinimo, tiek ir minkštinimo sąvokas. Iš gręžinio atitekantis vanduo turi savyje ištirpusių įvairių medžiagų, daugelyje Lietuvos vietų – ženklų perteklių geležies ir kalcio junginių. Specialūs filtrai, skirti vandens nugeležinimui, oksiduoja atitekantį vandenį, taip dalį tirpių priemaišų paversdami netirpiomis ir vėliau jas mechaniškai atskiria. Svarbiausia šio proceso dalis – tai geležies pašalinimas. Tačiau tuo pačiu ženkliai sumažėja ir vandens Vandens minkštinimaskietumas.

Kita vertus, jeigu pagrindinė jūsų problema yra ne didelis geležies kiekis, bet su kitais junginiais susijęs vandens kietumas, tuomet į pagalbą reiktų telktis specialius, vandens minkštinimui skirtus filtrus. Dar iš mokyklos laikų atsimename, jog dalį vandens kietumą lemiančių medžiagų mes galime atsikratyti tiesiog vandenį užvirindami. Tačiau kitai daliai tenka į pagalbą pasitelkti kur kas rimtesnę įranga. Specialūs vandens minkštinimo filtrai, gebantys pašalinti ir lengvai mechaniškai nuo vandens neatskiriamas daleles, kainuoja tikrai nemažai. Tačiau kartais juos pirkdami žmonės elementarias klaidas, dėl kurių ir permoka.

Viena tokių – tai per galingo filtro pasirinkimas. Toks filtras, žinoma, savo funkciją atliks puikiai, tačiau ir kainuos brangiau, ir eikvos daugiau resursų. Dažnai galima sėkmingai filtruoti bei minkštinti vandenį ir tais filtrais, kurie neturi įdomių, smagių, tačiau nebūtinų papildomų funkcijų, pavyzdžiui tokių kaip įvairius rodmenis suteikiantis LCD ekranas. Natūralu, jog tai įeina į filtro kaina, o ar tai būtina – tegu kiekvienas tegu pabando atsakyti pats sau.

Planuojant pirkti vandens minkštinimo filtrus, būtina nepamiršti, jog taupymas perkant neaiškios kilmės, nežinomo gamintojo ar naudotus filtrus neatsiejamas nuo rizikos. Jeigu norėti būti ramūs, turėti kokybišką daiktą ir jam suteiktą galiojančią garantiją, vertėtų pasitikėti tik rimtais, žinomais gamintojais bei tarpininkais. Tai atrodo akivaizdu, tačiau toli gražu ne visiems.