Ar žinote, kuo šiandiena labiausiai skiriasi nuo praėjusio amžiaus? Tai yra technologinė pažanga, kuri palengvina daugelį kasdienių užduočių ir suteikia mums kur kas didesnę pasirinkimų įvairovę. Jei anksčiau galėjome rinktis vos iš kelių technologinių įrenginių, pvz., televizoriaus ir laidinio telefono aparato, tai šiandien mūsų pasirinkimai padidėjo šimteriopai – nuo išmaniųjų telefonų ir planšečių, iki skaitmeninių laikrodžių ir įvairių kompiuterizuotų buitinių prietaisų. Dabar bene kiekviena mūsų gyvenimo sritis yra vienaip ar kitaip susijusi su įvairiomis technologijomis.

Televizija internetuTai ypač puikiai atspindi televizijos situacija. Dar prieš penkis ar dešimt metų televiziją įprastai žiūrėdavome tik savo televizoriaus ekrane. Tuo tarpu dabar televizija internetu daugeliui vartotojų yra savaime suprantamas dalykas, kuris jau seniai nieko nebestebina. Ir nors tai yra tik vienas iš daugelio pavyzdžių, televizija internetu leidžia lengviau suprasti, kokia didele technologine pažanga pasižymi dvidešimt pirmas amžius – nebėra jokios būtinybės būti apribotiems konkrečios vietos, mums patinkančius televizijos kanalus galime žiūrėti bet kurioje pasaulio vietoje.

Bene identiška situacija yra ir tuomet, kai kalbame apie internetines žiniasklaidos priemones. Laikraščių ir žurnalų skaitymas? Pamirškite – šiandien didžioji dalis interneto vartotojų puikiai žino, kad kur kas efektyviau ir greičiau visas karščiausias naujienas galima sužinoti naudojantis internetu. Mums nereikia laukti, kol bus išleistas naujas laikraščio ar žurnalo tiražas. Naujienos mus pasiekia akimirksniu.

Žinoma, nereikėtų pamiršti ir kitų technologinių naujovių, pvz., didžioji dalis prietaisų, kuriuos naudojame savo buityje, taip pat yra kompiuterizuoti. Jau nekalbant apie tai, kad šiandien labai sparčiai populiarėja „išmanieji namai“, kuriuose kiekviena namo dalis gali būti valdoma nuotoliniu būdu, naudojantis savo kompiuteriu, planšete ar net išmaniuoju telefonu.

Kai yra tiek daug technologinių priemonių, kurios mums padeda atlikti daugybę užduočių, kodėl gi turėtume vadovautis konservatorišku požiūriu ir viską daryti savo pačių rankomis? Juk dabartiniu metu mūsų laikas yra kur kas brangesnis nei kada nors iki šiol, todėl jei norite optimizuoti savo laiką, užduotis ir nuo savo pečių nusimesti daug rūpesčių – visuomet pagalvokite apie tai, ką siūlo technologinės naujovės.