Karkasiniai namaiLietuvoje nuosavo būsto troškimas vis dar labai stiprus. Kaip ir stiprus noras ne tik kad savo butą, bet ir visą namą, su kiemu, su erdve aplinkui, su visu su tuo susijusiu privatumu ir individualumu. Tiesa, kas keletą metų pasirinkimo tarp namo ir buto tendencijos šiek tiek kaitaliojasi, tai pirmaujant statybų įdėjai, tai vis tik pasirenkant butą ir ramų gyvenimą be rūpesčių. Bet kokiu atveju statybų visoje Lietuvoje netrūksta, o prieš joms prasidedant būsimiems gyventojams tenka apsispręsti ne tik dėl vietos, ploto, projekto ir dizaino, bet ir dėl pačios namo konstrukcijos. Juk pasirinkimas didžiulis – ir rąstiniai, ir skydiniai, ir mūriniai, ir karkasiniai namai dygsta įvairiose vietose. Kaip nepasiklysti besirenkant? Turbūt niekaip, bet kažkokios vis tik gali praversti.

Neabejotinai daugeliui prieš statant namą kylą klausimas – o kaip gi pigiau. Arba kaip mėgsta lietuviai – koks gi geriausias kainos ir kokybės santykis. Šitoje vietoje, kalbant apie pastatų konstrukciją, dažniausiai laimi gana individuali patirtis ir emocijos. Nes vis tik namo kainą labiausiai lemią apdaila ir įrengimas, o kokybė taip pat nelabai priklauso nuo konstrukcijos tipo, gerokai labiau nuo medžiagų ir darbų kokybės. Kitaip sakant, visada prastai padarytas rąstinis namas bus blogesnis už tvarkingą karkasinį, ir visuomet puikūs karkasiniai namai savo kokybę lenks prastai suręstų rąstų namus. Tad labiausia orientuotis vis tik reikėtų į atskirų medžiagų kokybę, o ne pačios konstrukcijos savybes.

Vis tik yra ir šiokių tokių skirtumų, tačiau ne tiek kainoje. Dažniausiai karkasiniai namai, o ypač skydiniai vertinami dėl greito pastatymo. Skydiniai namai – tai vos ne gamykloje pagal projektą sukonstruotos jūsų namo sienos, kurios į statybų aikštelę atvežamos sunkvežimiu ir belieka tik jas tarpusavyje sujungti. Tokio namo statybų laikotarpis, ypač palyginus su mūriniais namais, gerokai sutrumpėja. O taip patogiau visiems – ir norintiems greičiau gyventi savame name, ir kaimynams, kuriems pašonėje vykstantys statybos darbai kažin ar teikia kokį nors džiugesį. Taigi karkasiniai namai turbūt ne veltui pastaruoju metu labai populiarėja. Pasirinkus gerą ir pakankamą apšiltinimą, karkaso pagrindu galima padaryti net pasyvų namą. Skandinavų, amerikiečių patirtis net ir nepatikliems lietuviams jau įrodė, kad tokie namai gali stovėti šimtą ir daugiau metų, tikrai neprasčiau už mūrinius. Tad logiškas žmonių polinkis į tokio namus, tačiau, ko gero, konstrukcijų įvairovė ko gero niekada ir niekur nedings.