Naujo darbo paieškos gali sukelti daug streso. Kiekvieną rytą dienos pradžią žymi ne kavos puodelis, o darbo skelbimai, tuomet reikia kuo geriau pasirodyti darbo pokalbyje, o galiausiai tenka iškęsti agonišką laukimą – paskambins ar nepaskambins. Tiek absolventams, ieškantiems pirmojo darbo po universiteto baigimo, tiek karjeros laiptais kylantiems profesionalams svarbu laikytis keletos taisyklių, palengvinančių darbo paiešką.
- Darbo birža ir įdarbinimo agentūros. Nenuvertinkite darbo biržos, ypač, jei esate tik ką baigę mokslus ir negalite pasigirti didele patirtimi. Užsiregistravę, kas menėsį gausite jūsų specialybę atitinkančių pasiūlymų, iš kurių galėsite rinktis. Galbūt ne per mėnesį ir ne per du, bet tikrai susirasite jums tinkamą poziciją.
Įdarbinimo agentūros taip pat dažnai kenčia nuo nepagrįstai prastos reputacijos. Neva tik pinigus pasigrobia, o darbo nesuranda. Nepasiklaukite pirmos pasitaikiusios agentūros pažadais, tačiau rinkitės ją pagal rekomendacijas ir atsiliepimus.
- Darbo skelbimai. Stebėkite pokyčius visuose didžiausiuose šalies skelbimų portaluose. Taip pat galite paduoti ir savo skelbimą – dauguma tokio pobūdžio portalų suteikia galimybę įkelti savo gyvenimo aprašymą ir pabrėžti, kokių pareigų ieškote.
Kitas būdas – sekti darbo skelbimus ne tik skelbimų portaluose, bet ir socialiniuose tinkluose bei įmonių internetiniuose puslapiuose. Dažnai didžiausiame socialiniame tinkle Facebook galima pastebėti, kad bendrovė iš savo paskyros paskelbia ieškanti darbuotojo ir paprašo šia naujiena pasidalinti su draugais – galbūt tokiu būdu laimingą įrašą pamatysite ir jūs.
- Gyvenimo aprašymas. Skirkite nemažai laiko savo gyvenimo aprašymui. Nerašykite rašinėlių, tačiau neapsiribokite ir darboviečių bei metų surašymu. Vidutiškai darbdavys vieno CV peržiūrai skiria tik pusę minutės, tad turite glaustai, bet įdomiai pateikti informaciją apie save – kokios buvo jūsų užduotys buvusiose darbovietėse, kokiomis išskirtinėmis savybėmis pasižymite, kokių įgūdžių turite. Nors galima pagalvoti priešingai – nuotrauka gyvenimo aprašyme nebūtina. Jei vis dėlto nusprendžiate ją dėti – pasirinkite profesionaliai atrodančią fotografiją, kurioje nebūtų pašalinių daiktų ir žmonių, dėmesio neblaškytų fonas.
- Tai puikus būdas parodyti būsimam darbdaviui savo patikimumą. Rekomendacijos gali būti ir rašytinės, tačiau, jei asmuo sutinka, galite duoti ir buvusio darbdavio numerį, tuomet jūsų kompetenciją jis galės pagirti tiesiogiai.
Įvykdę šiuos žingsnius tikrai sulauksite skambučio dėl pokalbio. Deja, bet ten jau turėsite verstis patys. Svarbiausia – nesijaudinkite, būkite savimi ir neapsimeskite tuo, kuo nesate. Juk anksčiau ar vėliau melagystės išvysta dienos šviesą.