Ar turite svajonių darbą? Į šį klausimą teigiamą atsakymą pateikia labai nedidelis žmonių skaičius. Žinoma, tai liūdina. Trumpiau tariant, didžioji dauguma žmonių nesijaučia dirbantys savo svajonių darbą, kuriuo būtų patenkinti. Dažniausios problemos, kurias įvardina darbuotojai, būna pernelyg mažas darbo užmokestis, prastos darbo sąlygos ar per daug pareigybių, neatitinkančių darbo sutarties.

Žinoma, kai įvardijama problema yra nedidelis darbo užmokestis, įprastai darbuotojai skųstis negali. Jei darbdavys nesutinka padidinti savo darbuotojų atlyginimo, tai nėra įstatymų pažeidimas ar nusižengimas įprastinei tvarkai. Tai yra darbdavio sprendimas. Tačiau jei darbo sąlygos neatitinka keliamų reikalavimų arba darbuotojas yra verčiamas atlikti kur kas daugiau darbų nei iš tikrųjų turėtų – tuomet atsiranda akivaizdus pagrindas, kuriuo remiantis darbuotojai gali ieškoti teisybės teisiniu keliu.

Darbo sąlygos

Kita vertus, kai pradedama kalbėti apie tokios teisybės paieškas, nemaža dalis darbuotojų numoja ranka ir nė nemano kur nors kreiptis. Tai jų manymu būtų tiesiausias kelias prarasti savo darbo vietą, tačiau toks požiūris yra labai neteisingas. Toks požiūris sukuria labai puikią terpę nesąžiningiems darbdaviams manipuliuoti savo valdžia ir nesiskaityti su savo darbuotojais. Tuo tarpu, jei darbuotojai, kurie susiduria su tokio pobūdžio problemomis, nebijotų ieškoti teisybės, anksčiau ar vėliau situacija imtų keistis ir darbdaviai imtų bijoti nusižengti įstatymams bei taisyklėms.

Kiekvienas darbdavys, lygiai taip pat kaip ir darbuotojas, turi savo teises ir pareigas. Nereikėtų manyti, kad pareigas turi tik darbuotojai, todėl jei keisis žmonių požiūris, kartu keisis ir jų priimami sprendimai, o tai reiškia, kad situacija darbo rinkoje tik gerės. Tačiau vėlgi, suprantama, kad tokie pokyčiai nėra greiti ir lengvi. Todėl jei jūs susiduriate su tam tikrais nepatogumais, kurie neleidžia jums mėgautis savo darbu ir jūs pastebite ne vieną pažeidimą, kuris tiesiogiai veikia jus ar jūsų kolegas, jokiu būdu netylėkite. Jei imsitės teisėtų veiksmų, viskas turėtų keistis tik į gerą, todėl kuo anksčiau pakeisite savo požiūrį ir priimsite teisingus sprendimus, tuo greičiau daugiau žmonių galės džiaugtis savo dirbamu darbu.