Jei domina parduodami parduodami nauji butai Vilniuje, bet vis dar galvojate ir apie senos statybos būstą, žinokite, kad čia nėra teisingo ar neteisingo atsakymo, kai reikia pasirinkti tarp senų ir naujų butų. Kai kurie pirkėjai gali būti nukreipti link senesnio buto savo biudžeto, o kiti gali ieškoti tokių komunalinių patogumų, kurie dažniausiai sutinkami naujuose pastatuose.

Tai yra kai kurie abiejų privalumai ir trūkumai, todėl galite apsipirkti butuose apsiginklavę daugiau žinių. Kodėl turėčiau pirkti naują butą?

1. Naujus butus mėgsta nuomininkai

Pasirinkus tarp senesnio tipo vieneto ir naujo vieneto už tą pačią kainą, naujas vienetas dažnai sukels didesnį susidomėjimą nuomos rinkoje. Nuomininkus dažnai traukia nauji pokyčiai, nes jiems patinka naujos virtuvės ir vonios idėja. Kibirkščiuojantys nauji prietaisai ir plytelės be pelėsio yra kažkas iš esmės patrauklaus.

2. Naujas butas turėtų reikšti mažesnę priežiūrą

Parduodami nauji butai Vilniuje yra su nauja apdaila ir yra paruoštas kraustymuisi. Teoriškai jums nereikės nieko daryti 10–15 metų. Investuotojai ir mažintojai dažnai perka naujus, o ne senus, nes jie suvokia, kad bus mažiau priežiūros. Jei kam nors vyresni tėvai persikelia iš namo į butą, jie dažniausiai renkasi naują, nes neieško renovacijos projekto. Jie ieško lengvo gyvenimo, to, į ką galėtų įsikelti ir tuoj pat mėgautis.

3. Nauji butai paprastai apima lauko erdvę ir automobilių stovėjimo aikštelę

Namų statytojai žino saugią automobilių stovėjimo aikštelę, o balkonas arba vidinis kiemas gali būti būtini daugeliui būstą pirkėjų, todėl dauguma naujų butų standartiškai turi abi šias funkcijas. Pirmo aukšto apartamentuose gali būti vidinis kiemas, o viršutiniuose aukštuose kartais yra daugiau nei vienas balkonas.

4. Naujiems butams taikomos didesnės nusidėvėjimo išmokos

Parduodami nauji butai Vilniuje patrauklesni investuotojams dėl galimybės kompensuoti turto išlaikymo kaštus mokestinėmis nusidėvėjimo lengvatomis. Priklausomai nuo to, kokioje būsenoje yra turtas, naujiems butams taip pat gali būti sutaupyta žyminio mokesčio arba subsidijos pirmajam būstui.