norvegijos lietuviaiEmigracijai stipriai pablaškius lietuvių tautą po visą pasaulį, jų noras būti kartu niekur nedingsta. Tad daugelyje užsienių valstybių ir miestų, kur gyvena bent kiek daugiau lietuvių, kuriasi ir jų bendruomenės, sporto klubai, bendros šventės ir kiti panašūs susibūrimai. Blogiausiu atveju – jie bent jau turi Facebook‘o puslapį ar internetinį forumą, kuriame gali pasidalinti reikalais to miesto ar šalies fone. Lietuviai Norvegijoje – viena iš gausesnių lietuvių bendruomenių užsienio šalyse, gana aktyviai veikianti įvairiuose šios šalies vietose.

Norvegija, kaip šalis emigracijai, labai išpopuliarėjo prieš keletą metų. Tai bene turtingiausia Europos valstybė, savo piliečiams ir visiems čia dirbantiems siūlanti bene didžiausius atlyginimus. Tad nieko keisto, jog uždarbio ieškotojų akys krypo būtent į šią šalį. Iš pradžių daugelį gąsdino kalbos barjeras, tačiau drąsesni vis tiek bandė laimę. Nieko keisto, kad jie įsuko tikrą laviną – jau atvykusieji ir įsitvirtinusieji galėjo padėti naujokams, jiems patarti ar net rasti darbą. Taip vis daugiau lietuvių turėjo pažinčių Norvegijoje, atvykti dirbti į šią šalį darėsi vis lengviau. O atlyginimai Norvegijoje neskubėjo mažėti, tad šalies patrauklumas taip pat laikėsi aukštas. Nieko keisto, kad taip per keletą metų šioje šalyje apsigyveno net keli tūkstančiai lietuvių, o kur dar gausūs skaičiais sezoninių darbininkų, atvykstančių užsidirbti vasarai.

Tiesa, tiems vasaros darbininkams tautiečių bendruomenės dažniausiai rūpi tik pradžioje – ieškant darbo, bandant pigiau rasti nakvynę, išsiaiškinti dėl mokesčių ir panašiai. Vos radę darbus ir namus, jie dažnai net pamirta padėkoti jiems padėjusiems tautiečiams. Tuo tarpu, čia jau ne vienerius metus gyvenantys Norvegijos lietuviai bendrauja ir kur kas platesnėmis temomis. Vyksta bendros šventės, dažnai minimos Lietuvos valstybinės šventės, šalyje veikia ne vienas sporto klubas, kurio visi nariai ir dažniausiai pavadinimas – lietuviškos kilmės. Tačiau Norvegija šiuo atžvilgiu niekuo neišskirtinė – įvairios tautiečių bendruomenės kuriasi įvairiose pasaulio kampeliuose. Blogiausiu atveju bent kartą per metus ar dar rečiau kas nors suorganizuoja tautiečių susitikimus. O tai naudinga daugeliui – tai ir šventė, ir bendravimas, ir bendri prisiminimai apie Lietuvą, galų gale ir naujos pažintys, kurios gali labai praversti net ir karjeroje. Va taip va.