Kodėl ieškoti kompromiso ar kompromisinio sprendimo? Galbūt geriausia dėmesį sutelkti tik į tai, kas geriausia? Tam tikrais atvejais reikia rinktis aukščiausios klasės produkciją, ne išimtis yra ir išmanieji telefonai. Tie vartotojai, kurie nori galingo, greito, puikias nuotraukas daryti galinčio ir gražaus telefono, gali nesunkiai tokį rasti. Tačiau tas nesunkumas atsiremia į nemenką problemą – per plačią pasiūlą. Yra ne vienas, ne 5 ir ne 10 galingų išmaniųjų flagmanų, kurie gali atnešti džiaugsmą. Štai kaip atsirinkti patį geriausią.

iPhone ir kiti

Dėl prekės ženklo žinomumo bei vartotojų lojalumo, Apple telefonai yra patogiai įsitaisę daugumos sąrašų viršūnėje. Kadangi iPhone vardas yra tikrai garsiausias ir asocijuojasi su didžiausia prabanga, vartotojai būna lojalūs bei net savo Kalėdų ar gimtadienių dovanų norais įvardina būtent šiuos telefonus. Daug rečiau pamatysite, kad vaikas ar suaugęs žmogus nori Huawei arba Samsung telefono, nepaisant vienodų ar net geresnių techninių charakteristikų.

Mes rekomenduotume negalvoti, kad yra tik iPhone ir kiti telefonai. iOS bei Android – dvi be galo skirtingos platformos, kurios turi daug skirtumų, tačiau yra intuityvios, malonios naudoti. Neignoruokite įrenginių vien dėl to, kad jie nėra „Obuoliai“. Būkite atviri galimoms naujovėms, mat galite būti nustebinti.

Jei geriausias, nebūtinai premium flagmanas

Nepamirškite, kad ieškote geriausio įrenginio sau. Įprasta sugretinti gerumą su techninėmis galimybėmis bei kaina. Tai nėra teisinga, mat jums gali norėtis gražaus telefono, telefono su geriausia priekine kamera, didžiausios vidinės atminties arba dviejų SIM kortelių. Tų poreikių būna labai skirtingų, todėl ir geriausias pasirinkimas gali skirtis.

Pagal vartotojo A poreikius ir galimybes geriausias variantas bus prabangiausias iPhone 11 Pro Max, o pagal vartotojo B, tai gali būti kuklesnis, tačiau tikrai pajėgus Samsung Galaxy A50. Įvertinkite savo pinigines galimybes bei optimaliai pasižiūrėkite į poreikius, tada susiaurinsite galimų pasirinkimų ratą.

Reali rinkos apžvalga

Pirmas klausimas, į kurį turite atsakyti prieš išsirinkdami: Apple ar Android? Geriausia būtų šį klausimą nagrinėti taip: „Ar galite rasti jums labiau patinkantį Android įrenginį nei analogiško modelio iPhone?“.

Jeigu į klausimą atsakymas yra „Ne“, toliau kažką svaičioti, tikriausiai, neverta, mat Apple iPhone turi vieną lojaliausių auditorijų planetoje. Tačiau, jeigu atsakymas „Taip“, reikėtų pradėti įvertinti savo perkamąją galią. Net ir patys kiečiausi Android išmanieji labai retai kainuoja daugiau nei 1000 eurų. Šiuo metu tiek arba daugiau kainuoja tik naujos, sulankstomos technologijos telefonai arba pavienis flagmanas (neįskaitant tokių retų išimčių kaip RED ar Razer telefonai).

Už ~800 eurų sumą galite įsigyti patį geriausią ir galingiausią Android išmanųjį. Nebūtina, kad telefono techninės specifikacijos rautų stogą, tačiau norisi gerų galimybių filmuoti, fotografuoti, kartais pažaisti ar pamodeliuoti kokius kitus dalykus? Taikykitės apie 5-6 eurų siekiančias išlaidas. Na, o už 3-4 šimtus eurų galite nesunkiai rasti biudžetinės klasės Android telefoną. Su tokiu įrenginiu teks kai ko atsisakyti, tačiau dažniausiai tai bus tik premijiniuose telefonuose randamos funkcijos (pvz. Slow motion filmavimas, atrakinimas su veido atpažinimu, erdvės suvokimas t.t.).