Daugybė jaunų šeimų šiandien sprendžia vieną ir tą pačią dilemą. Ką daryti – pirkti butą ar namą? Nuomotis namą ar butą? Nors puikiai supranta, kad šie du klausimai yra labai skirtingi, nes kalbama apie nuomą į nekilnojamojo turto įsigijimą, vis dėlto jie turi šį tą bendro. Jei lygintume situaciją prieš dešimt ar penkiolika metų – matytume skirtumus, kurie buvo įtakoti ekonominės situacijos ir žmonių požiūrio. Tuo tarpu dabar nemaža dalis jaunų žmonių pernelyg daug dėmesio nėra linkę skirti nekilnojamojo turto paieškoms ir jo įsigijimui. Jie jaučiasi kur kas laisvesni tuomet, kai savo gyvenamąjį būstą nuomojasi. Tai neįpareigoja jų gyventi vienoje konkrečioje vietoje ir leidžia nevaržomai kraustytis iš vienos vietos į kitą. Anksčiau toks požiūris buvo neįprastas, todėl žmonės kur kas dažniau gyvenamąjį būstą norėdavo įsigyti. Žinoma, tokių žmonių ir šiomis dienomis yra daugiau nei laisvės ir nepriklausomybės ištroškusio jaunimo, tačiau tokios tendencijos koreguoja ir pačią nekilnojamojo turto rinką.

parduodami butai

Kaip bebūtų, tiek nusprendus įsigyti, tiek ir tuomet, kai būsto ieškoma nuomai – vartotojai turėtų nepamiršti kelių svarbių detalių, kurios turės įtakos tolimesniam gyvenimui (nebent įsigytą NT objektą būsite linkę nuomoti, tokiu būdu gaunant pasyvias pajamas). Taigi, jei lygintume skirtingo tipo nekilnojamojo turto objektus, pastebėtume, kad parduodami butai yra gerokai paklausesni, o tai reiškia, kad ir jų pasiūla yra didesnė. Vartotojai dažniau butus renkasi todėl, kad jų kaina įprastai yra mažesnė, išlaikymo kaštai ne tokie dideli, o pasirinkimas nepalyginti platesnis nei tuo tarpu nuosavų namų ar kotedžų. Tačiau tai dar nereiškia, kad daugiabučiuose esančiuose butuose žmonės gali jausti tokį patį komfortą ir privatumą kaip ir gyvendami nuosavame name. Būtent dėl šios priežasties jau ne pirmus metus vartotojai, kurie ieško NT objektų, dairosi ir po nuosavų namų asortimentą.

Tačiau nereikia pamiršti, kad nuosavo namo ir buto įsigijimas yra pakankamai reikšmingai besiskiriantis procesas. Tai reiškia, kad butą įsigyti yra gerokai paprasčiau – juolab, kad ir minėtas skirtingų butų pasirinkimas yra didesnis. Tuo tarpu, jei renkamės iš nuosavų namų pasiūlos, turime būti visiškai tikri, kad tai yra būtent tas nekilnojamojo turto objektas, kuris galėtų patenkinti visus mūsų poreikius. Norint neprašauti pro šalį, visų pirma rekomenduojama vieną ar kitą namą (kuris iš pirmo žvilgsnio galėtų patenkinti pirminius keliamus reikalavimus) išsinuomoti ir jame kurį laiką pagyventi. Tokiu atveju labai praverčia nuosavų namų nuoma Kaune – šiame mieste nuomos kainos yra mažesnės, o namų pasiūla pakankamai didelė, todėl nepatirdami didelių mėnesinių išlaidų per tam tikrą laiką galite lengviau suprasti, kokio tipo gyvenamasis būstas jums tiktų. Galiausiai beliks priimti galutinį sprendimą ir įsigyti jums patikusį namą.